Световният №1 Роджър Федерер (Швейцария) стигна до финала на "Уимбълдън", след като надигра Марат Сафин (Русия) с 6:3, 7:6 (3), 6:4. Швейцарецът приключи срещата за по-малко от два часа - 1:42 часа.

С успеха Федерер записа девета победа над съперника си в общо 11 срещи. 26-годишният Федерер започна много силно мача и реализира пробив още във втория гейм на пъривя сет, за да го приключи за 22 минути.

Силите бяха равностойни във втората част, но в нея Сафин започна да нервничи и в типичния си стил на няколко пъти запрати ракетата си на земята. В тайбрека Сафин бе тотално надигран - 7:2 точки.

Победата за Федерер е поредна под №65 на трева. "Супер е, че отново имам възможност да победя на „Уимбълдън". Винаги е голямо удоволствие да се играе с Марат. Това е голяма победа за мен", заяви Роджър Федерер, напускайки Централния корт на „Уимбълдън".

Руснакът Марат Сафин игра своя първи полуфинал на „Уимбълдън". Неговото участие на полуфинала е една от големите зненади на тазгодишния турнир, тъй като Сафин се представя слабо в турнирите от Големия шлем през последните три години след успеха му на Откритото първенство на Австралия през 2005 година.