Националният отбор на Аржентина беше посрещнат по шампионски след завръщането си в родината си. "Гаучосите" останаха със сребълните медали, след като във финала загубиха от Испания с 0:1 след продължения.

Червен килим и оркестър очакваха отбора на летището в Буенос Айрес, свирейки един от неофициалните химни на отбора - "Muchachos". Играчите и старши треньорът Лионел Скалони следваха пешеходна пътека от самолета до автобус, който ги отведе до базата на Аржентинската футболна асоциация в предградията на столицата. По пътя отборът беше посрещнат от многобройни фенове, развяващи знамена и пускащи фойерверки.

 Някои  от играчите, включително Лионел Меси и Родриго де Пол, останаха в Съединените щати или пътуваха до други страни, където са базирани клубовете, за които се състезават.

Испания победи Аржентина след продължения и триумфира с титлата на Мондиал 2026

Испания детронира Аржентина и 16 години по-късно отново стъпи на световния връх!

Феран Торес отбеляза победния гол в продълженията