Волейболистките на Левски победиха с 3:0 (25-20, 26-24, 25-15) ЦСКА и спечелиха без загубен гейм първото място в група "Б" от Купата на България.

Подсиленият отбор на Славия не можа да се противопостави на Марица

Левски също спечели чиста победа

Двата отбора изиграха интересен мач, който в първите два гейма беше много равностоен. Младите волейболистки на ЦСКА амбицирани да вземат реванш в първенството тръгваха много силно и водеха почти до края на геймовете. И в двата случая заставането на сервис на разпределителката Кристина Гунчева се оказа фатално. Във втората част резултатът беше 22-18 за "червените", но те загубиха 5 последователни разигравания.

Снимка 291827

След обрата във втория гейм "сините" успяха да пречупят съперничките си и третата част имаха пълно надмощие. Така те ще играят днес на полуфинал от 19:00 часа със Славия, а ЦСКА ще има почти непосилната задазча от 16:30 часа да опита да се пребори с хегемона Марица.

В останалите срещи Славия победи Казанлък с 3:1 (24-26, 25-15, 25-22, 25-19), а вицешампионките Раковски трудно надвиха ЙЕБ-Шумен с 3:2 (23-25, 25-21, 21-25, 25-18, 15-7).