Шампионките от Марица надиграха убедително подсиления отбор на Славия с 3:0 (25-11, 25-19, 25-14) и спечелиха група "А" от волейболната Купа на България.

Очакванията, че "белите" ще могат да се противопоставят на хегемона във волейбола при дамите Марица не се оправдаха. Само в началото на втория и третия гейм славистките успяваха да бъдат равностойни, най-вече благодарение на играта на Русена Сланчева. Пловдивчанки изграждаха много мощна блокада и реализираха 13 точки от този елемент срещу само 2 на техните съпернички.

Волейболистките на ЦСКА постигнаха петгеймова победа срещу Раковски

Вицешампионките от Димитровград отпаднаха от Купата на България

Силвана Чаушева записа 13 точки, а Нася Димитрова 7 точки. Останалите титулярки на Марица също бяха резултатни - Габриела Цветанова с 8 точки, Радосвета Тенева с 7 точки и Виктория Григорова също с 7 точки.

Една от най-силните плажни волейболистки у нас Русена Сланчева водеше атаката на Славия с 12 точки, Тя беше подпомагана единствено от Александра Миланова с 8 точки.

Снимка 291587

В другия мач Левски се наложи над ЙЕБ-Шумен с 3:0 (25-14, 25-17, 25-12) и даде заявка, че ще опита да си съперничи с Марица на финала за Купата. "Сините" ще играят днес с ЦСКА за излъчване на победителя с група "Б".

Славия и Казалък ще определят последния четвърти полуфиналист, а Марица ще има почивен ден.