Българските волейболисти до 19 години се класираха за четвъртфинал на Световното първенство, което се провежда в Тунис. Момчетата на Пламен Христов отстраниха един от фаворитите за титлата Бразилия с 3-2 (25-23, 24-26, 19-25, 25-21, 15-6) и ще играят довечера от 21:00 часа с Аржентина.

България с първа победа на Европейското първенство в Турция

"Лъвиците" на Иван Петков се справиха с Гърция

Над всички беше Самуил Вълчинов, реализирал 20 точки. Тодор Димитров заби 17 точки. За бразилците Дариан Соуза се отличи с 18 точки. Победата е едва втора за българите в шампионата. Те се наложиха над Колумбия, а загубиха от Италия, Иран и Чехия. Южноамериканците ще играят мачове за определяне на деветия отбор в крайното класиране.

Аржентина разгроми САЩ с 3-0 (25-20, 25-19, 25-14) и се очертава като много тежък съперник. Победителят ще играе утре срещу Русия или Иран.

Останалите четвъртфинални двойки и са: Италия - Япония и Беларус - Египет. Специалистите прогнозират пореден финал в този спорт между Русия и Италия.