Волейболистките от националния отбор на България постигнаха първа победа на Европейското първенство и запазиха шансовете си за класиране на 1/8-финалите.

Момичетата на селекционера Иван Петков биха категорично Гърция с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) в четвъртия си мач от Група А на шампионата, игран тази вечер пред едва малко повече от 500 зрители в зала "Ататюрк" в турската столица Анкара.

Така "лъвиците" са на 4-о място във временното класиране с 1 победа, 3 загуби и 4 точки, с колкото е и 5-ия Финландия, но с по-лошо геймово съотношение.

За да продължи напред България, първо трябва утре (28 август) настоящия европейски и световен шампион Сърбия да играе феърплей и да победи Гърция с 3:0 или 3:1, а след това в четвъртък (29 август) българките да победят "Суоми" с подобен резултат в последната си среща. Този двубой ще бъде от 17,00 часа българско време.