С победа започнаха новата 2010 г. двама от родните национали в Италия - Светозар Иванов и Валентин Братоев и техният Куасар Маса. Новакът в местната серия А2 записа едва пета победа от 15 изиграни мача през този сезон след като се наложи с 3:2 на Басано като гост.

В състава на домакините първи мач от повече от месец изигра Иван Колев. Както е известно, той бе преотстъпен от първодивизионния Йога Форли в Басано, за да играе редовно в първенството. Посрещачът обаче екипа на новия си тим само в един двубой преди да попадне в лазарета заради травма в гърба. Днес Колев се появи в игра за кратко във втория гейм и а от началото на третия остана на полето и доигра мача. Той се отчете с шест точки (една блокада), 50% позитивно посрещане и 56% ефективност в нападението.

За победителите от Куасар фантастичен мач изигра Валентин Братоев. Въпреки че пропусна част от тренировките преди двубоя заради лека травма получена на тренировка, Вальо стана втори по резултатност. Той заби 21 точки (1 ас, 2 блокади). Българнът показа и стабилност в посрещането с 63% позитивно поемане и 64% ефективност в атака. Светозар Иванов завърши с осем точки (три блокади).