Треньорът на националите Валентин Братоев и Светозар Иванов - Лука Кантагали разкритикува остро отбора си Куасар Маса за многото грешки допуснати в последния мач на тима. Снощи Куасар отстъпи с 0:3 на Болоня като домакин. Вальо бе най-резултатен с 10 точки (1 блокада), 64% позитивно посрещане и 50% в атака. Светозар Иванов добави 6 точки (1 ас, 2 блокади).

„За три гейма допуснахме 30 непредизвикани грешки. Няма как да спечелим мач с подобен показател", коментира легендата на италианския волейбол.

Седма поредна победа записа М. Рома волей на Виктор Йосифов. Тимът би 3:1 Чита ди Кастело на Васил Стоянов. Центърът се отчете с шест точки (1 ас, 3 блокади). Стоянов завърши със седем точки (1 блокада), 73% позитивно посрещане и 32% в нападение.

Едилесе Кавриаджо на Николай Учиков пък падна 0:3 от Крема. Бившият диагонал на Левски остана на полето само два гейма и завърши с четири точки и 25% в нападение.