Полският БОТ Скра Белхатов, където играе ветеранът Евгени Иванов-Пушката, победи с 3:0 гейма Олимпиакос и продължи напред в турнира на европейската шампионска лига "Индезит" по волейбол за мъже.

"Сините" имаха шанс да продължат напред единствено, ако победят на всяка цена при гостуването си на австрийския ЕОн Хотволейс във Виена, а в същото време поляците трябваше да отстъпят пред Олимпиакос. При този вариант се получаваше
равенство в точките и класирането щеше да се определи от геймовото съотношение.

БОТ Скра Белхатов обаче спечели срещу Олимпиакос в Атина с 3:0 гейма (25:21, 26:24, 25:23) и със сигурност влиза във втората фаза.

За Олимпиакос не игра диагоналът Боян Йорданов, тъй като той вече има мачове в турнира с тима на Левски Сиконко. Центърът Христо Цветанов обаче беше титуляр и за трите гейма отбеляза 6 точки (3 атаки, 2 блока, 1 ас). Евгени Иванов игра цял мач за полския тим и завърши с 8 точки (3 атаки, 5 блока).

Най-резултатен в мача е полският национал Мариуш Влазли с 20 точки, за гърците с 18 точки е Николаос Румелиотис, а Хорхе Елгета е с 14.