Националният отбор по волейбол записа тежка загуба от Русия с 0:3 гейма (23:25, 21:25, 21:25) във втория си мач от група "F" на финалите на Световната лига. Мачът продължи час и 15 минути.

Преди последния мач в групата, в който в петък Русия играе със световния и олимпийски шампион Бразилия, с по една победа са Русия и България, а Бразилия има една загуба.

За да се класира българският тим за 1/2-финалната фаза, Русия трябва да победи Бразилия.

Пред около 4000 зрители в зала "Сподек" в Катовице, Полша избраниците на Мартин Стоев изиграха слаб мач, като на ниво се представи единствено влезлият като резерва Боян Йорданов и донякъде звездата на тима ни Матей Казийски. След тежкия мач с Бразилия в четвъртък си пролича и умора в редиците на тима ни.

Основните проблеми в отбора ни дойдоха от трагичното посрещане в центъра, като именно в тази зона руснаците направиха повечето си точки.

За победителите най-резултатен с 14 точки бе Семьон Полтавски, който взе и приза за най-добър играч в мача. 12 точки реализира Корнеев, 8 точки - Бережко. За българския тим Казийски остана с 13 точки, а Йорданов с 11 точки.

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 0 точки, Владимир Николов 5, Матей Казийски 13, Пламен Константинов-капитан 10, Христо Цветанов 0, Красимир Гайдарски 3 - Теодор Салпаров-либеро (Йорданов 11, Николай Николов 4, Ананиев 1, Алекесиев 1,Зарев 0).

Русия: Хамутцких-капитан 3 точки, Полтавский 14, Корнеев 12, Бережко 8, Кулешов 8, Казаков 5 - Вербов-либеро (Абрамов 1, Остапенко 3).