Отборът на Полша записа четвъртата си поредна победа на волейболния Мондиал 2018, след като тази вечер се наложи с 3:0 (25:21, 25:20, 25:22) над Иран в мач от Група D.

Срещата бе играна в пълната зала "Конгресна" на ДКС във Варна.

САЩ, Иран, Бразилия или Франция са вероятните съперници на българите в София

Момчетата на Пламен Константинов могат да останат във Варна при оределено стечение на обстоятелствата

Така "Дружина полска" до някаква степен помогна на България и "лъвовете" имат реален шанс за първото място в крайното класиране в групата. Към момента Полша е лидер с четири победи от същия брой мачове и геймово съотношение 12:2. На втората позиция са "лъвовете" с три победи, една загуба и девет точки и геймово съотношение 10:3. Иранците пък вече са трети. Родният ни национален отбор може да се нареди под №1, ако утре победи Полша с 3:0 или 3:1.

Над всички за полския тим бе Михал Кубяк с 12 точки, докато за "персите" №1 бе Амир Гафур.