Българският национален отбор по волейбол постигна шеста поредна победа на Световното първенство в Япония - този път над Куба с категоричното 3:0 (25:22, 25:18, 25:20) . Това бе първи успех за "лъвовете" в Група "F" от втората фаза на надпреварата.
Двубоят в Хирошима започна добре за нашите и те взеха преднина от две точки в първия гейм, която поддържаха до неговия край. Колебание в играта си показа Владо Николов, който бе заменен от отлично представилия се Боян Йорданов.
Във втория гейм кубинците оказаха най-малка съпротива и след добрата ни игра както в нападение, така и в защита успяхме да затворим частта с 25:18. В третия гейм Куба ни създаде най-много проблеми, започвайки с 4 поредни точки. Постепенно нашите се отърсиха от началната скованост и намалиха разликата, а с наближаването на края на гейма кубинците започнаха да правят прекалено много грешки.
В нападение за "трикольорите" блестяха Боян Йорданов и Матей Казийски завършили съответно с 10 и 11 точки, а Евгени Иванов за пореден път бе безапелационен на мрежата. Така с общи усилия и невероятен дух се стигна до разлика от 5 точки в полза на България, и до спечелването на третия гейм с 25:20, а с него и на срещата с 3:0 за час и пет минути.
Състави и статистика:
Куба - България 0:3 (22:25, 18:25, 20:25)
Куба: Портуандо 3, Санчес М. 11, Симон 5, Коралес 10, Доминико 5, Диас 2, Санчес (либеро), (Пимиента (к) 2, Санчес С. 3, Камехо 6)
България:Е.Иванов 7, Хр.Цветанов 3, А.Жеков 4, М. Казийски 11, Вл. Николов 4, Пл.Константинов (к) 9, Т. Салпаров (либеро), ( Б.Йорданов 10, Кр.Гайдарски 1, Т.Алексиев, Д.Пеев)
SS LEVSKI
на 25.11.2006 в 05:47:52 #6gumbo
на 25.11.2006 в 05:39:13 #5Благодаря, че ви има момчета, та и ние да се радваме все по-често!
България най-велика на Света!

shrink
на 25.11.2006 в 05:19:07 #4От този линк може да видите хубава снимка на нашите момци-юнаци http://www.fivb.org/visasp/Img_GetImage.aspx?No=200608781
lud_bate_lud
на 25.11.2006 в 04:56:05 #3Мислех да не научавам резултата предварително, но не издържах.Сега ще гледам спокойно записа на мача.Горда съм!!
zeemi
на 25.11.2006 в 04:40:50 #2Направо тръпки ме побиват, като си представя каква еуфория ще е тук ако тези момчета постигнат нещо наистина голямо. Дано. С вас сме ВЕЛИКИ БЪЛГАРИ!!!
shrink
на 25.11.2006 в 04:34:14 #1Бой по противника, само напред и нагоре, момчета! С вас е цяла България!
