Българският национален отбор по волейбол постигна шеста поредна победа на Световното първенство в Япония - този път над Куба с категоричното 3:0 (25:22, 25:18, 25:20) . Това бе първи успех за "лъвовете" в Група "F" от втората фаза на надпреварата.
Двубоят в Хирошима започна добре за нашите и те взеха преднина от две точки в първия гейм, която поддържаха до неговия край. Колебание в играта си показа Владо Николов, който бе заменен от отлично представилия се Боян Йорданов.
Във втория гейм кубинците оказаха най-малка съпротива и след добрата ни игра както в нападение, така и в защита успяхме да затворим частта с 25:18. В третия гейм Куба ни създаде най-много проблеми, започвайки с 4 поредни точки. Постепенно нашите се отърсиха от началната скованост и намалиха разликата, а с наближаването на края на гейма кубинците започнаха да правят прекалено много грешки.
В нападение за "трикольорите" блестяха Боян Йорданов и Матей Казийски завършили съответно с 10 и 11 точки, а Евгени Иванов за пореден път бе безапелационен на мрежата. Така с общи усилия и невероятен дух се стигна до разлика от 5 точки в полза на България, и до спечелването на третия гейм с 25:20, а с него и на срещата с 3:0 за час и пет минути.
Състави и статистика:
Куба - България 0:3 (22:25, 18:25, 20:25)
Куба: Портуандо 3, Санчес М. 11, Симон 5, Коралес 10, Доминико 5, Диас 2, Санчес (либеро), (Пимиента (к) 2, Санчес С. 3, Камехо 6)
България:Е.Иванов 7, Хр.Цветанов 3, А.Жеков 4, М. Казийски 11, Вл. Николов 4, Пл.Константинов (к) 9, Т. Салпаров (либеро), ( Б.Йорданов 10, Кр.Гайдарски 1, Т.Алексиев, Д.Пеев)
Mossad
на 25.11.2006 в 08:23:55 #26These are the champions!!!!!

реалист
на 25.11.2006 в 08:21:03 #25ее вече от 1 час чакам да пуснат рип на мача в някой тракер ама ... чушки ... Как ме е яд че не чух алармата на телефона. Иначе браво на момчетата само така да продължават !
4oKuTo
на 25.11.2006 в 08:19:45 #24CSKARA
на 25.11.2006 в 08:18:45 #23NASKO SIRAKOVx4
на 25.11.2006 в 08:15:17 #22браво
gggery
на 25.11.2006 в 08:02:32 #21Стана мн хубав ма4, Пламен и Матей играха много добре. Кубинците правиха много грешки, това просто не беше отбора с който играхме контроли в София.
ПС: Няма да има повторение защото предаваха ма4а пряко
q
на 25.11.2006 в 07:56:42 #20кажете дали ще има повторение
henry
на 25.11.2006 в 07:52:21 #19БРАВО МОМ4ЕТА МА4КАЙ ТЕ

CnepMyHgo
на 25.11.2006 в 07:45:19 #18БРАВО ЮНАЦИ!

mihunitto
на 25.11.2006 в 07:40:24 #17СУПЕР СА МОМЧЕТАТА.АЗ ГЛЕДАХ МАЧА.НАПРАВО ГИ РАЗГЛОБИХМЕ ОТ БОЙ.БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ!
rousse
на 25.11.2006 в 07:34:17 #161 BUL Bulgaria 8 4 352 317 1.110 12 3 4.000 2 BRA Brazil 7 3 1 343 296 1.159 10 4 2.500 3 FRA France 7 3 1 364 339 1.074 10 5 2.000 4 ITA Italy 5 2 1 270 248 1.089 8 4 2.000 5 GER Germany 5 2 1 231 226 1.022 6 4 1.500 6 USA U.S.A. 5 1 3 303 336 0.902 4 10 0.400 7 CZE Czech Republic 4 4 296 335 0.884 2 12 0.167 8 CUB Cuba 4 4 280 342 0.819 2 12 0.167
q
на 25.11.2006 в 07:28:21 #15Повторението мина ли или е сега в 10 без 10?
shrink
на 25.11.2006 в 07:19:52 #14Златото за вас - радостта за нас!
burenosen
на 25.11.2006 в 06:32:07 #13Stenlyaka
на 25.11.2006 в 06:17:58 #12Топспортист
на 25.11.2006 в 06:10:40 #11YES, YES, YES!!!
Играем много добре! Браво на всички пичове, в т. ч. Мартин Стоев!
Някои от кубинците се "постараха" да заслужат титлата "Приятел на българския отбор", но и без това разликата в класите си личеше!
Да се готвят следващите!!!
P.S. TUTTI ITALIANI - TUTTI MAFIOZI!!! 
Amstel
на 25.11.2006 в 06:06:10 #10ето и линк със подробна статия за мача, статистиката,както и пресконференцията след мача,а и резултати и времено класиране след изиграване на срещите... http://www.bgvolley.com/ а аз искам да отбележа 4удесното включване на Боян и учудващо слабата игра на Владо...да вземе да се съвземе от раждането на детето му з-то ще ни е нужен и той на отбора в следващите мачове...според мен това бе и най-леката победа от досегашните мачове...мога само да я сравня дори с мача с Иран...не че подценявам кубинците,ама те толкова много грешки направиха и то елементарниии( няколко пъти топката отива далеч в аут като са оставени без блок) както в атака така и от сервиз...така че доста ни помогнаха и спестиха сили момчетата...сега стискайте палци на чехия и от мача италия -франция и аз незнам на кои да стискаме палци
п.с бразилците и те биха както нас с 15 то4ки разлика щатите,ама са с 20тина то4ки пред нас по показателя за точките,което не е мн хубаво...
ico17
на 25.11.2006 в 06:04:00 #9Супер!Браво!Успех юнаци!!!
bigman
на 25.11.2006 в 05:53:45 #8Браво момчета БЪЛГАРИЯ е ВАС! Все така до края. Върнете се със златните медали.Вие го заслужавате!БЪлгария над всичко!

SS LEVSKI
на 25.11.2006 в 05:48:42 #7Надявам се да пребиете Германия и най-много тъпите франсета