Българският национален отбор по волейбол постигна шеста поредна победа на Световното първенство в Япония - този път над Куба с категоричното 3:0 (25:22, 25:18, 25:20) . Това бе първи успех за "лъвовете" в Група "F" от втората фаза на надпреварата.
Двубоят в Хирошима започна добре за нашите и те взеха преднина от две точки в първия гейм, която поддържаха до неговия край. Колебание в играта си показа Владо Николов, който бе заменен от отлично представилия се Боян Йорданов.
Във втория гейм кубинците оказаха най-малка съпротива и след добрата ни игра както в нападение, така и в защита успяхме да затворим частта с 25:18. В третия гейм Куба ни създаде най-много проблеми, започвайки с 4 поредни точки. Постепенно нашите се отърсиха от началната скованост и намалиха разликата, а с наближаването на края на гейма кубинците започнаха да правят прекалено много грешки.
В нападение за "трикольорите" блестяха Боян Йорданов и Матей Казийски завършили съответно с 10 и 11 точки, а Евгени Иванов за пореден път бе безапелационен на мрежата. Така с общи усилия и невероятен дух се стигна до разлика от 5 точки в полза на България, и до спечелването на третия гейм с 25:20, а с него и на срещата с 3:0 за час и пет минути.
Състави и статистика:
Куба - България 0:3 (22:25, 18:25, 20:25)
Куба: Портуандо 3, Санчес М. 11, Симон 5, Коралес 10, Доминико 5, Диас 2, Санчес (либеро), (Пимиента (к) 2, Санчес С. 3, Камехо 6)
България:Е.Иванов 7, Хр.Цветанов 3, А.Жеков 4, М. Казийски 11, Вл. Николов 4, Пл.Константинов (к) 9, Т. Салпаров (либеро), ( Б.Йорданов 10, Кр.Гайдарски 1, Т.Алексиев, Д.Пеев)
beer_sex_and_cska
на 25.11.2006 в 10:29:17 #46Утре в осем часа ще нагъзим франция
Fo_shizzle
на 25.11.2006 в 10:27:47 #45Швабите вече са бита карта.Дано да ги бием утре,Италия да бие Франция и Бразилия да бие Италия и 100 % сме на полуфинал.
estet
на 25.11.2006 в 10:27:32 #44Втория мач е от 8.00ч. българско време, но не знам дали ще го излъчва бнт.
ili
на 25.11.2006 в 10:25:08 #43За съжаление ще ни трябват три победи зада можел да се класираме Коефициентът от точките ни е много малък и при въртележка от отбори с две загуби няма да се класираме
andrews
на 25.11.2006 в 10:23:00 #42ей момчета кога даваха мача с Куба,много ме е яд че съм го изпуснал,а другия кога е търсих в програмата,но нишо не пише... Много ми е гадно..

Andromed
на 25.11.2006 в 10:16:39 #41Резултата е 2-0 за Италия,а в третият гейм италианците водят с 23-16
Andromed
на 25.11.2006 в 10:15:42 #40Тия немци много сериозно падат в 3 - ят сейт от Италия
beer_sex_and_cska
на 25.11.2006 в 10:13:13 #39Е това вече е български форум
Andromed
на 25.11.2006 в 10:10:43 #38Ако се класираме на полуфиналите се моля само да не ни се пада Полша. Тия са като чехите,но в много по добър вариант. Някой знае ли кога играят Полша с Русия и кога с Сърбия?
Judo
на 25.11.2006 в 10:08:09 #37изобшто не съм лягал и не сажалявам ... дано с тези мом4е та да станем и световни кои то снищи не гледа ма4а само едно ще кажа тия мом4ета с тази игра ще станан светивни шампиони просто нямам как....
))) 
batko
на 25.11.2006 в 09:59:04 #36Машинииииии!
Трябва само да бием гадните франсета и сме на 1/2 финал!
Beckoooooo
на 25.11.2006 в 09:58:25 #35Браво момчета ! ! ! Много е яко да се събудиш и докато си сънен да ококориш очи в монитора при така новина. Евала.
bra74eda
на 25.11.2006 в 09:52:21 #34Preslav_LiTeX
на 25.11.2006 в 09:40:00 #33Евала на тези момчета ...до преди 1 година нямаха повече от един екип ,а играха и печелиха ,а във футболния национален отбор ......и все пак България ще пребъде

Fen_na_voleibola
на 25.11.2006 в 09:07:06 #32Въобще не съжалявам,че станах толкова рано!!!Има още 5 мача до титлтата!Напред!!!
LEGENDATA
на 25.11.2006 в 08:49:54 #31Каква приятна изненада!!!!!Съвсем бях забравил че е днес от 4........
А си легнах в 3:30......Евала момчета!Друго си е да ти почне деня с такава приятна новина!!!

NASKO SIRAKOVx4
на 25.11.2006 в 08:42:26 #30интереса клати феса
Stenlyaka
на 25.11.2006 в 08:38:07 #29Carp Регистриран на: 19.08.2006, 22:39 :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: трудно е да се правят сметки Франция вероятно ще загубят от Италия и ако ги бием , заедно с Германия ....тогава може да си позволим лежерна игра с Бразилия Както каза Мартин , 3 победи ! но мисля , че ще стане въртележка и ще ни стигнат и 2
Sleeper
на 25.11.2006 в 08:35:21 #28Изобщо не съжелявам,че станах в 4 днеска Напред......
andreysto
на 25.11.2006 в 08:31:34 #27Няма кой да ни спре. Смачкахме ги и Кубинците. Да бием Германия и Франция, а Бразилия ще ги тупаме на финал!