Българският национален отбор по волейбол постигна шеста поредна победа на Световното първенство в Япония - този път над Куба с категоричното 3:0 (25:22, 25:18, 25:20) . Това бе първи успех за "лъвовете" в Група "F" от втората фаза на надпреварата.
Двубоят в Хирошима започна добре за нашите и те взеха преднина от две точки в първия гейм, която поддържаха до неговия край. Колебание в играта си показа Владо Николов, който бе заменен от отлично представилия се Боян Йорданов.
Във втория гейм кубинците оказаха най-малка съпротива и след добрата ни игра както в нападение, така и в защита успяхме да затворим частта с 25:18. В третия гейм Куба ни създаде най-много проблеми, започвайки с 4 поредни точки. Постепенно нашите се отърсиха от началната скованост и намалиха разликата, а с наближаването на края на гейма кубинците започнаха да правят прекалено много грешки.
В нападение за "трикольорите" блестяха Боян Йорданов и Матей Казийски завършили съответно с 10 и 11 точки, а Евгени Иванов за пореден път бе безапелационен на мрежата. Така с общи усилия и невероятен дух се стигна до разлика от 5 точки в полза на България, и до спечелването на третия гейм с 25:20, а с него и на срещата с 3:0 за час и пет минути.
Състави и статистика:
Куба - България 0:3 (22:25, 18:25, 20:25)
Куба: Портуандо 3, Санчес М. 11, Симон 5, Коралес 10, Доминико 5, Диас 2, Санчес (либеро), (Пимиента (к) 2, Санчес С. 3, Камехо 6)
България:Е.Иванов 7, Хр.Цветанов 3, А.Жеков 4, М. Казийски 11, Вл. Николов 4, Пл.Константинов (к) 9, Т. Салпаров (либеро), ( Б.Йорданов 10, Кр.Гайдарски 1, Т.Алексиев, Д.Пеев)
laskin
на 25.11.2006 в 16:59:09 #86Вижте колко голяма е разликата между двата потока обаче - Полша също имат 6 поредни победи, но най-силния отбор, с който са играли до сега е Япония! Мисля, че това първоначално разпределение по урните от страна на ФИВБ е просто смешно. В една група да са Куба, Бразилия и Франция, а в друга да няма нито един силен освен Полша... Тоест, единственото, което трябва да направят, е да вземат единия от мачовете срещу Сърбия или Русия и са сигурни полуфиналисти. Мисля, че това е доста несправедливо, като се има предвид, че ние, като изключим 1-2 мача, се борим все със силни съперници и тези 6 победи никак не ни бяха лесни. Сега да се надяваме поне, че ще имаме малко късмет и от останалите срещи между другите отбори. Много добре ще е за нас, ако Бразилия победи Италия, а Италия - Франция. Ние утре не трябва да допускаме изненади и да си вземем мача, и после да се хвърлим с всички сили срещу Франция, които каквото и да си говорим, са също в страшна форма.
EDMUNDO
на 25.11.2006 в 16:45:16 #85bergkamp Регистриран на: 12.10.2006, 19:19
няма какво да го коментирам тоя

Detroit
на 25.11.2006 в 16:42:10 #84Аз си мисля да не првиме сметки , а да си биеме наред
Ама откъде излизат тези Беркамповци

franz
на 25.11.2006 в 16:22:15 #83бергкамп , като турция е родина на цска , за6то футболистите на лежски ходят на гурбет там
Detroit
на 25.11.2006 в 16:07:26 #82SINYO SURCE
на 25.11.2006 в 16:02:56 #81БРАВО БЪЛГАРСКИ ЛЪВОВЕ

ZePovinho
на 25.11.2006 в 16:02:48 #80Само така момчета!!!! Жалко е, че винаги оставате в сянката на футболистите, но сега е момента да покажете кой е по, по, най...

прякор
на 25.11.2006 в 15:51:15 #79Продължавайте в този дух!

куоки 3
на 25.11.2006 в 15:39:50 #78bergkamp Регистриран на: 12.10.2006, 19:19 момче! ти си пълен идиот и подуенски комплексар!
NiNjata
на 25.11.2006 в 15:29:10 #77САмо така момчет мачкайтее

куоки 3
на 25.11.2006 в 15:18:10 #76aksi Регистриран на: 07.09.2006, 11:1 ставах в 4 часа да го гледам по 1 програма. голям кеф!
D-Formation
на 25.11.2006 в 15:10:58 #75Браво БЪЛГАРИ ЮНАЦИ
Утре биеме и германците и сме на полуфинал 
atsi
на 25.11.2006 в 15:01:40 #74мачът с куба бе в 4.00 тази сутрин по канал 1, утре на същото място от 8.00 е този с германия. в нета на живо във www.fivb.org
SkillToKill
на 25.11.2006 в 15:01:37 #73Те Бразилците да не са правят на много добри и непобедими да не им припомним какво им се случи преди няколко месеца.Да не падне в Хирошима втора ядрена бомба пълна с български боен заряд. Мачкайте наред!!! Българи-юнаци
aksi
на 25.11.2006 в 14:55:26 #72къде и кога излъчеха мача с Куба?Ако някой знае да пише.
bai_jordan
на 25.11.2006 в 14:43:58 #71Дай боже да ги бием!
Fo_shizzle
на 25.11.2006 в 14:38:02 #70Треньорът на Бразилия: “No, I don't think so. I think we have four, five or six teams who can win the gold medal, and I expect some surprises. I think China, Russia, Italy, Cuba, Brazil, Netherlands, USA…and I like very much the German team.”
tosho
на 25.11.2006 в 14:35:44 #69Утре ще бием и Германия което вече ще е явна заявка за полуфинал.Искам много да размажем французите обаче
*1912*
на 25.11.2006 в 14:31:00 #68Някой знае ли дали някъде стримват мачовете по интернет?
БГ над всичко!
eware
на 25.11.2006 в 14:16:37 #67от 8 4аса на6е врем...
по бнт 