Българският национален отбор по волейбол постигна шеста поредна победа на Световното първенство в Япония - този път над Куба с категоричното 3:0 (25:22, 25:18, 25:20) . Това бе първи успех за "лъвовете" в Група "F" от втората фаза на надпреварата.
Двубоят в Хирошима започна добре за нашите и те взеха преднина от две точки в първия гейм, която поддържаха до неговия край. Колебание в играта си показа Владо Николов, който бе заменен от отлично представилия се Боян Йорданов.
Във втория гейм кубинците оказаха най-малка съпротива и след добрата ни игра както в нападение, така и в защита успяхме да затворим частта с 25:18. В третия гейм Куба ни създаде най-много проблеми, започвайки с 4 поредни точки. Постепенно нашите се отърсиха от началната скованост и намалиха разликата, а с наближаването на края на гейма кубинците започнаха да правят прекалено много грешки.
В нападение за "трикольорите" блестяха Боян Йорданов и Матей Казийски завършили съответно с 10 и 11 точки, а Евгени Иванов за пореден път бе безапелационен на мрежата. Така с общи усилия и невероятен дух се стигна до разлика от 5 точки в полза на България, и до спечелването на третия гейм с 25:20, а с него и на срещата с 3:0 за час и пет минути.
Състави и статистика:
Куба - България 0:3 (22:25, 18:25, 20:25)
Куба: Портуандо 3, Санчес М. 11, Симон 5, Коралес 10, Доминико 5, Диас 2, Санчес (либеро), (Пимиента (к) 2, Санчес С. 3, Камехо 6)
България:Е.Иванов 7, Хр.Цветанов 3, А.Жеков 4, М. Казийски 11, Вл. Николов 4, Пл.Константинов (к) 9, Т. Салпаров (либеро), ( Б.Йорданов 10, Кр.Гайдарски 1, Т.Алексиев, Д.Пеев)
hallu
на 26.11.2006 в 01:55:27 #106Всички, които са в чужбина, могат да гледат мача на http://www.myp2p.eu/Other.htm : 5:55 Germany - Bulgaria (World Cup Volleyball Men) Инсталирайте си предварително TVAnts или Sopcast.
Juantorena_5
на 25.11.2006 в 23:11:21 #105Пи4ове , аз да ви кажа голата истина за отборът на Бразилия.Това 4е имат силна атака няма ни6то об6то с деиствителността.Ако отборът на Бразилия се надява6е на нападението си досега да бяха отпаднали от световното.Ето едни интерестни данни за основните нападатели на Бразилците: . Пипа с една ръка(в нападение) (метра) 1. Джиба 3,25 2. Андре Насименто 3,40 3.Данте Амарал 3,45 4.Андрес Густаво 3,37 5.Андерсон 3,30 За справка аз съм висок 192см ,тренирам волейбол от 2 години и пипам 3,30.Сами си правете изводите.Не 4е отскокът и вертикалното пипане е наи наи важното ,но игра4ите на Бразилия наистина пипат прекалено малко за отбор от тяхното ниво...И въпреки това се водят наи добрият отбор в света!!!Тяхните наи силни 4ерти които им носят успех са безпогре6ното посре6тане( а а един отбор без стабилно посре6тане е ни6то) и уникалният разпределител.На пръв поглед Рикардо е бъквално сме6ен с това корем4е но тои буквално прави с топката каквото си иска.При положение 4е нападателите на Бразилия играят толкова 4есто на едини4на блокада няма как да не изглежда 4е те са безпо6тадни в нападение .
Carefree
на 25.11.2006 в 22:13:52 #104джоб, не двор разбира се
Carefree
на 25.11.2006 в 22:13:16 #103Не знам Марто Стоев как ги тренира и мотивира, но шапка му свалям, какви ли не знайни и незнайни спецове се изредиха, но Марто е на 2 победи от това да сложи всичко живо задния си двор и да седне него
еваларка! 
EDMUNDO
на 25.11.2006 в 20:29:49 #102Жиба също е много добър
kapitano
на 25.11.2006 в 20:23:10 #101Аве да ти кажа,точно тоя Андре Хелер и другия център-Родригао са им класните играчи,заедно с разпределителя.Иначе крайните им нападатели са много зле всичките-скачат малко и ако не е разкъсан блока нямат игра просто
EDMUNDO
на 25.11.2006 в 20:18:07 #100е през 3 е ясно, Андре Хелер е страшна машина... само да ни върви сервиса обаче и ще сърбат попарката
kapitano
на 25.11.2006 в 20:13:47 #99Не съм го гледал мача Едмундо,но в последните 4-5 години играят като машина-особено в атака и на блокада,която в половината случаи е 3-на
EDMUNDO
на 25.11.2006 в 20:04:49 #98kapitano Регистриран на: 23.09.2006, 14:59 е не са нищо особено в защита и блок, поне аз така мисля...американците днес се скъсаха да ги гаврят с блок-аутове...
kapitano
на 25.11.2006 в 20:03:05 #97Пичове бразилците имат невероятна защита,блокада и атака,могат да бият и доста силен сервиз(не като нашия) но все пак гаден,така че са не сте прави да смятате че са силни само в атака.Нашето предимство е индивидуалната класа,те залагат в атака всичко на кобинативната и бърза игра,която да оставя играчите им без блок или най-много на единичен.При лошо посрещане са обречени,нямат играчи,които са способни да надскачат блока както Казийски и Владо Николов.Така че наште трябва много да рискуват сервиза и да им развалят играта.Вече веднъж успяхме на Лигата.
EDMUNDO
на 25.11.2006 в 19:54:03 #96Fen_na_voleibola Регистриран на: 17.09.2006, 20:49 ми и аз това казах брат...не само прострелните, ми и на 4 и 6 топките са много бързи...
Fen_na_voleibola
на 25.11.2006 в 19:49:05 #95EDMUNDO Безмилостни са в атака,защото играят на единичен блок,т.е. са много бързи!РАзиграват само прострелни топки-това им е преимуществото,но ако ги погнеш със силен сервис,няма да имат добро посрещане от там,ще им куца атаката!!!Блокът им е слаб,тъй като те не скачат много,пак казвам,че разчитат на бързината!
gggery
на 25.11.2006 в 19:31:27 #94браво за добрата игра Много се радвам 4е има все пове4е хора които гледат и се радват на волейбола. Доскоро победите на национала стояха в сянка и не бяха много известни на хората които не се занимават с волей. Много е хубаво също 4е има толкова хора които са станали в 4 4аса за да изгледат ма4а - давайте само така!!! Относно играта - вси4ки играха много добре , дано за утре Владо ве4е да се е поуспокоил, днес му беше простено но утре ве4е трябва да си влезе в ритъма на игра. Боян се включи много добре и опроверга някои хора които казаха 4е само Гайдарски заслужава да е в Япония заедно с основите. Успех на мом4етата в следващите ма4ове!
jordas
на 25.11.2006 в 19:30:55 #93станах да гледам мача в 4 часа през ноща и да ви кажа не съжелявам , с тая игра и ако имаме винаги нужната мотивация и няма дразги в отбора, мисля си че може и да постигнеме това което всички го искаме а именно злато , не съм сигорен но си мисля че досега не били първи в колективен спорт с топка на олимпиада или световно , дано станем това поколение волейболисти го заслужава ! несъизмеримо по добри са от футболистите като ги съпоставиме по спортове , а дано !
Boyyan
на 25.11.2006 в 19:11:18 #92БРАВООООООООО МОМЧЕТАТА
EDMUNDO
на 25.11.2006 в 18:33:36 #91Сутринта гледах победата на Бразилия срещу САЩ...никак не са непреодолими, просто трябва да се подходи специфично към тях!! Имат лоша зашита, блокадата им е трагична...в нападение обаче са смазващи!! Ако топката дойде добре на разпределителя просто даже няма нужда да се скача на блок, безполезно е..наистина са безмилостни!! За това за мен ресхението е много силен сервиз, тяхния сервиз е доста лек така че не очаквам проблеми!! Просто разбием ли им посрещането мача е 3:0 за нас!! А германците не съм ги гледал, не мога да коментирам...
glue21
на 25.11.2006 в 18:00:28 #90laskin Пуснато на: 25.11.2006, 18:59 Утре трябва да си изиграем мача. Ако сме наистина добри, а ние сме - трябва да преодолеем и французите. Все си мисля Стоев трябва да си е взел поука от лигата и да заложи на неочаквана игра на нашия тим, на тия франсета им трябва просто изненада. Мисля че в тази група отбори сме си по-добре, отколкото една ранна среща с Русия и Сръбско. Имаме психологическото предимство че сме били бразилците, а това е важно за психич им нагласа.. Това мисля аз за групите
oleee
на 25.11.2006 в 17:57:36 #89А дали ще бием Германия, какво мислите по въпроса? Изглеждат ми някакви корави такива...Но сигурно е едно-с бразилците ще ни е трудно
SS LEVSKI
на 25.11.2006 в 17:46:02 #88Време е да смачкаме и франсетата, а Бразилиано да не се надяват на реванш.Има време за него ама в някоя приятелска среща
aranzibal
на 25.11.2006 в 17:02:13 #87Браво! А бизнесмените (мурти включае) да вземат да съберат пари за една свястна зала на 8-10 хиляди и да отганизираме едно световно в България. Волейбола е единствения отборен спорт в който имаме успешни традиции. Българи - Юнаци!