Нефтохимик 2010 е само на крачка от шампионската титла на страната след категоричен успех над Монтана с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17), в мач №3 от финалния плейоф в Суперлигата.

Бургазлии поведоха с 2-1 победи във финалната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртата среща между двата тима е в понеделник (17 април) от 18,30 часа отново в Бургас.

Първият гейм на срещата започна малко по-добре за домакините от Нефтохимик, които поведоха след атака на Валентин Братоев. Разликата стана 11:8 след атака в аут на Минчо Минчев, което накара треньорът на Монтана Даниел Пеев да поиска тайм-аут. Преднината на домакините стана 20:14 след грешки на Симеонов и Минчев и блокада на Вальо Братоев. Въпреки усилията на монтанчани, в крайна сметка момчетата на Петър Дочев спокойно взеха гейма с 25:20 след технична атака на Мартин Пенев.

Волейболният Нефтохимик взе реванш от Монтана и вече е фаворит за титлата

Зрителите в зала „Младост" отново гледаха петгеймов мач

Втората част също тръгна равностойно до 5:5, след което Нефтохимик дръпна с 8:5 след пусната топка на Георги Братоев и две страхотни атаки на Жани Желязков. Разликата нарасна до 11:6 след блок на Стоян Самунев и нов мощен ас на Вальо Братоев, след което Даниел Пеев поиска тайм-аут за тима на Монтана. Нефтохимик запази предимството си до 22:18 след нова успешна атака на Жани Желязков и блок на Мартин Пенев. Монтана успя да спаси 4 геймбола и да стигне до 24:23 след две страхотни блокади на Минчев. Все пак, домакините затвориха гейма в своя полза при 25:23 след грешка от сервис на Златко Кьосев и поведоха с 2:0.

За началото на третия гейм наставникът на Монтана Даниел Пеев заложи на втория си разпределител Делчо Раев. Преднината на бургазлии стана 20:15 след поредица бомбени сервиси на Вальо Братоев и директна точка. Нефтохимик без проблеми спечели гейма с 25:17 след грешка при мрежата на Делчо Раев от гостите, а с това и мача с 3:0.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МОНТАНА 3:0 (25:20, 25:23, 25:17)

НЕФТОХИМИК: Георги Братоев, Жани Желязков, Валентин Братоев, Мартин Пенев, Николай Николов, Стоян Самунев - Мартин Иванов-либеро
Старши-треньор: Петър Дочев

МОНТАНА: Любомир Агонцев, Минчо Минчев, Златко Кьосев, Александър Симеонов, Иван Латунов, Николай Къртев - Добромир Иванов-либеро
Старши-треньор: Даниел Пеев.