Воденият от Петър Дочев отбор на Нефтохимик взе реванш за загубата си в първия мач и победи Монтана с 3:2 (21-25, 25-17, 21-25, 25-20, 15-8). Така фаворитът за титлата отне домакинското предимство на отбора от Северозапада и изравни на 1-1 финалната серия за определяне на шампиона на България по волейбол. Нефтохимик има нужда от две победи в Бургас.

Монтана дръпна на Нефтохимик във финалната серия за волейболната титла

Домакините измъкнаха драматична петгеймова победа

Мачът отново беше драматичен и предложи волейбол от високо качество за българските стандарти. Първият гейм беше за домакините от Монтана. Те допуснаха изравняване за 18-18, но бургазлии направиха две грешки в решителни моменти и загубиха с 21-25.

Снимка 288383

Втората част беше изцяло за Нефтохимик. Гостите поведоха с 20-12 и задържаха преднината си за крайното 25-17. Третият гейм беше повторение на първия - 25-21 за Монтана, а четвъртия копие на втория 25-20 за гостите.

В решителната част класата на Николай Николов и братя Братоеви си каза думата.  Минчо Минчев и Златко Кьосев бяха вече уморени и Нефтохимик поведе с 10-3.

Братоев вдига на Николов

Следващата трета среща е в събота в бургаската зала „Младост" от 19:00 часа. Четвъртият мач е в понеделник на същото място.

МОНТАНА: Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 16, Златко Кьосев 14, Александър Симеонов 9, Иван Латунов 10, Николай Къртев 10 - Добромир Иванов-либеро (Георги Михалев, Делчо Раев). Старши-треньор: Даниел Пеев

НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 7, Жани Желязков 19, Валентин Братоев 22, Мартин Пенев 4, Николай Николов 20, Стоян Самунев 10 - Мартин Иванов-либеро (Георги Петров 4, Андрей Николов-либеро). Старши-треньор: Петър Дочев.