Нефтохимик поведе на Левски в полуфиналните плейофи на Суперлигата. Момчетата на Николай Желязков надиграха столичани с 3:0 (25:20, 25:20, 25:21).

"Сините" започнаха силно, след което двата отбора продължиха равностойно. Нефтохимик обърна и поведе, впоследствие левскарите успяха да намалят дистанцията. Това обаче не бе достатъчно и гостите спечелиха без проблем частта.

Иван Петков: Благодаря на федерацията за спечеленото домакинство и за перфектните условия за подготовка

"Никога не съм бил по прогнозите, но съм убеден че великолепният ни колектив ще накара и най-големия скептик да е доволен от показаното от нас"

Във втория гейм ситуацията бе идентична и авансът на бургаския тим се увеличи. Старши треньорът на домакините предприе няколко промени, но столичани допуснаха повече грешки от сервис от съперника и това беше ключово за развоя на частта.

Положението не бе по-различно и в третия гейм, в който атаката на Нефтохимик бе елементът с най-голяма важност за успеха.

Мартин Стоев: Трябва да си извоюваш класирането в Суперлигата, а не да бъдеш поканен

"През миналия шампионат завършихме на второ място"

Най-резултатен бе Денис Карягин със 17 точки (3 блокади), 10 добави Жани Желязков (2 аса), пише bgvolleyball.com. За съперника Александър Николов бе единственият с двуцифрен актив - 12 точки (1 блокада). Гордан Люцканов приключи с 8 точки.

В понеделник е вторият двубой между двата тима.

Не бива да се допуска ЦСКА да остане без волейбол!

Ходът на Сашо Попов е аларма към армейската общност, че през новия сезон наистина може да няма ЦСКА в мъжкия волейбол