Нефтохимик победи с 3:1 гейма Хебър и поведе в класирането на българския волейболен шампионат.

Първият гейм на срещата премина точка за точка, като и двата отбора не позволяха на противника да се откъсне напред. При 24:23 за Хебър и атака на Нефтохимик гостите успяха да спрат нападението на бургазлии с троен блок и да спечелят първия гейм с 25:23.

Във втората част ситуацията на полето на се промени много, като двата отбора продължиха да вървят точка за точка, този път с предимство за домакините.

Шампионите от Нефтохимик подкрепиха кандидатурата на Любо Ганев

Вчера инициативният комитет внесе искане за свикване на извънредно общо събрание

Нефтохимик пренесе предимството си и в третата част, започвайки с аванс от 6:1 точки. До края на гейма бургаският тим успя да изгради минимален аванс от 2 точки и затвори частта при 25:23.

В последния гейм Нефтохимик нямаше толкова затруднения, поддържайки стабилен аванс от 2 или 3 точки, за да може да затвори частта при 25:22 и по този начин да оформи крайното 3:1.

Така отборът поведе в класирането с актив от 22 точки, с 3 пред състава на Хебър.

ЦСКА отстъпи пред Добруджа с 0:3 гейма