Нефтохимик е вече само на крачка от титлата в българския волейбол. Състезателите на тима поведоха с 2:0 победи на ЦСКА във финалната серия в Суперлигата.

Бургазлии надвиха "червените" с 3:1 гейма (25:23, 23:25, 25:19, 25:21) във втория мач, в който също бяха домакини.

Сега серията се мести в София, като все още не е ясно в коя зала ще домакинства ЦСКА. Играе се до три победи от пет възможни мача.

Нефтохимик победи трудно ЦСКА в първия мач за титлата в Суперлигата

Бургазлии надделяха над "червените" с 3:1

Съперниците изиграха оспорван първи гейм, в който "червените" поведоха с 22:18 и 23:21 точки, но Нефтохимик изравни до 23:23 и успя да спечели с 25:23 точки. Волейболистите на ЦСКА бяха по-убедителни във втората част и изравниха за 1:1 гейма след 25:23 точки в своя полза.

Последва мобилизация в редиците на Нефтохимик и бургазлии спечелиха третия гейм с 25:19, повеждайки с 2:1 в мача. Четвъртата част стартира с преднина на гостите, но Нефтохимик обърна и поведе с 18:14 и 23:20, след което затвори гейма с 25:21 точки и така победи с 3:1 гейма.