Мъжкият национален отбор по волейбол попадна в убийствено тежка група за Световната купа, съобщи радио "Дарик". Избраниците на Мартин Стоев са в група "В" заедно със световния шампион Бразилия, европейския Испания, Съединените щати, Египет и Пуерто Рико.
Както е известно, тимът ни получи "уайлд кард" за турнира от FIVB.
Състезанието е от 18 ноември до 2 декември, като финалната фаза е в Токио, а мачове ще се играят още в Сайтама и Хирошима.
В група "А" са домакина Япония, Австралия, европейския вицешампион Русия, Аржентина, Тунис и Република Корея.
Първите три тима в крайното класиране получава олимпийски квоти.
Според регламента, всеки от тимовете ще изиграе по 11 мача на турнира по системата всеки срещу всеки, след което първите два отбора от двете групи ще се срещнат във финална четворка. Останалите тимове ще се срещнат пък за разпределяне на местата след четвъртото.
v_bashev
на 18.11.2007 в 13:48:00 #58Няма ли редактори в този Топспорт докога ще продължават с дезинформацията нека погледнат регламента на волеиболния турнир и тогава да пищат Или както винаги разчитат на сензационно заглавие което няма нищо общо с действителността Поне малко професионализъм да проявят ако има такъв при тях

lalala
на 08.10.2007 в 11:22:48 #57Просто за пореден път се проправя път на олигофренския отбор на Русия с още по-голям олигофрен за тренъор ... Епа Това тяхното група ли е ? Или без да искат са феинали Бразилия и Испания в наща група ... Че и двата отбора ги сцепиха от бой в последните срещи ... Дали в групите за шампионската лига , евентуално ако има сблъсък между Динамо Москва и Тур , няма да присъдят служебна победа за руснаците , че пак да не се окъкат ...
Man UN
на 04.10.2007 в 15:54:22 #56Мисля , че макар и испанците да не са по-добри като играчи и класа от нас са много по добри като отбор и ще ни победят
Разбирач
на 04.10.2007 в 12:34:39 #55хи-хи Регистриран на: 12.04.2006, 19:06 Пуснато на: 03.10.2007, 23:37 ...ми така или иначе играем срещу всички преди оформянето на финалната четворка, така че не виждам кое му е убийственото?!? ========= няма финална четворка бе - не ме карай да те псувам
хи-хи
на 03.10.2007 в 20:37:42 #54...ми така или иначе играем срещу всички преди оформянето на финалната четворка, така че не виждам кое му е убийственото?!?

Разбирач
на 03.10.2007 в 12:45:51 #53Почваме с европейския шампион Испания на Световната купа Волейболистите от националния отбор на България ще започнат участието си на Световната купа в Япония (18 ноември - 2 декември) с мач срещу европейския шампион Испания, научи Sportal.bg. Първата среща на момчетата на Мартин Стоев от Група "Б" от първата фаза е срещу "Ла Фурия Еспаньола" на 18-ти ноември в Мацумото. На 19-ти ноември България среща шампиона на Африка - Египет, а на 20-ти ноември волейнационалите ни играят с Пуерто Рико. Следва ден почивка, след което България излиза на 22-ри ноември срещу 3-ите от тазгодишното издание на Световната лига - САЩ в първия си мач от втората фаза на Световната купа в Група "Б". Срещите в нея ще се играят в Тояма. На 23-ти ноември Матей Казийски и компания срещат световните и олимпийски шампиони от Бразилия. Нов ден за отдих ще имат всички отбори на 24-ти ноември, след което стартира 3-ата фаза на Световната купа, в която отборите от Група "Б" ще играят в Окаяма. Първият мач на България в тази фаза е срещу Република Корея на 25-ти ноември. На 26-ти ноември Пламен Константинов и компания срещат Австралия, а на 27-ми ноември Тунис. В заключителната 4-та (последна) фаза срещите на Световната купа ще се играят в столицата на Страната на Изгряващото слънце - Токио. Първият двубой на България в нея е срещу европейския вицешампион и 2-ри в тазгодишното издание на Световната купа - Русия на 30-ти ноември. На 1-ви декември възпитаниците на Мартин Стоев излизат срещу домакина Япония. Последната среща за България на Световната купа ще се играе на 2-ри декември отново в Токио срещу Аржентина. Системата на Световната купа е такава, че отборите са разделени в две групи - "А" и "Б", което единствено определя движението на отборите за мачовете на турнира и е без съществено значение за крайното класиране. Така на практика крайното класиране ще се определи от резултатите на всеки отбор във всичките 11 срещи изиграни в Япония. Първите 3 отбора в крайнота класиране ще спечелят визи за участие на олимпийските игри в Пекин 2008. Програмата на България на Световната купа по волейбол за мъже в Япония (18 ноември - 2 декември): 18 ноември: БЪЛГАРИЯ - Испания (Мацумото) 19 ноември: БЪЛГАРИЯ - Египет (Мацумото) 20 ноември: БЪЛГАРИЯ - Пуерто Рико (Мацумото) 22 ноември: БЪЛГАРИЯ - САЩ (Тояма) 23 ноември: БЪЛГАРИЯ - Бразилия (Тояма) 25 ноември: БЪЛГАРИЯ - Република Корея (Окаяма) 26 ноември: БЪЛГАРИЯ - Австралия (Окаяма) 27 ноември: БЪЛГАРИЯ - Тунис (Окаяма) 30 ноември: БЪЛГАРИЯ - Русия (Токио) 1 декември: БЪЛГАРИЯ - Япония (Токио) 2 декември: БЪЛГАРИЯ - Аржентина (Токио).
harvi
на 03.10.2007 в 12:17:00 #52прав си,моя грешка,точките се гледат
harvi
на 03.10.2007 в 12:09:32 #51Ники, тук всичко е ясно написано http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2007/Men/General/Competition_formula.asp?sm=5 Competition System The competition system of the 2007 World Cups for Men & Women is the single Round-Robin system. Each team plays once against each of the 11 remaining teams. Points are accumulated during the whole tournament, and the final ranking is determined by the total points gained. Rounds 1 + 2 (30 matches, 5 days): 12 participating teams will be divided in 2 groups (Site A & Site B) Rounds 3 + 4 (36 matches, 6 days): teams continue to play against the remaining teams of the other groups. The match schedule will be released by the Organiser after approval of FIVB. Olympic Games The top three teams in the 2007 World Cups for Men & Women (not yet qualified) will be qualified to participate in the 2008 Olympic Games in Beijing. Order of Matches and Organiser’s rights The order of matches in Sites A and B in the rounds 1 and 2 is assigned in accordance with the Berger Table. The Organiser has the right to chose two matches in each site A and B. The order of matches in the round 3 and 4 is decided by the Organiser after approval of FIVB. The daily timetable of matches is fixed by the FIVB considering a proposal by the Organiser. The Organiser has the right to change the timetable and order of the matches for TV broadcasting needs and with the approval of the FIVB Control Committee. Each team must be informed of the timetable changes at least 24 hours before the competition. Distribution of Points Winner = 2 points Loser = 1 point Forfeit = 0 point -------------------------------------------------------------------------------- Remark: In case of tie of matches won and loss by two or more teams (match points) the points ratio (points quotient) instead of the sets ratio (set quotient) will be applied to establish the final ranking.
КомБат
на 03.10.2007 в 11:52:56 #50Ако след тоя "убийствен" турнир не се класираме, не знам въобще за къде сме тръгнали...

aisogludingfioler
на 03.10.2007 в 11:07:03 #49Бразилците имат комплекс от нас. Испанците са непредвидими, Щатите са силнички, а с Пуерто Рико и Египет не би трябвало да имаме проблеми. Абе ако момчетата си повярват могат да направят нещо стойностно.
anons
на 03.10.2007 в 10:21:07 #48убийствена........ако ние си я направим такава. Бием първия мач Испания и всичко се нарежда
Маниак
на 03.10.2007 в 09:53:30 #47Това за точковото съотношение важи май само в Световната лига. Докато на турнирите на ФИВБ първо се гледа геймовото съотношение.
Huku
на 03.10.2007 в 09:25:35 #46харви, Това откъде го разбра? Не го открих никъде черно на бяло... В турнирите на ФИВБ напоследък се гледа първо точковото съотношение, та не съм много сигурен, че си прав.
harvi
на 03.10.2007 в 08:54:15 #45Така е Родни, само едно последно уточнение за бъдещи въпроси- при равни точки се гледа съотношението между сетовете а не на точките
rodni
на 03.10.2007 в 08:45:14 #44Plaне е прав и няма повече какво да се коментира по регламента. 11 срещи на всеки отбор и крайно класиране на база на резултати всеки срещу всеки. Важното е да се отбележи, че тука въпреки наличието на няколко класни отбора имаме по-голям шанс да сме в тройката и да вземем олимпийска квота за Китай. Ако сме след трето място вече е кофти - отиваме на турнир януари в Турция където САМО ЗА ЕДНО МЯСТО КВОТА ЗА ОЛИМПИАДАТА ще играем със страни като Полша, Финландия, Турция, Италия, Франция, Сърбия.........Ако и там не успеем отиваме на последен турнир, който ще е в Германия, Япония или Португалия за последни 1 или 2 квоти измежду всички останали силни отбори, който дотогава не са извоювали право за участие на олимпиадата. Така че сега имаме най-голям шанс и е МНОГО ВАЖНО ДА ГО ИЗПОЛЗВАМЕ !
Aha
на 03.10.2007 в 08:40:02 #43Основният диагонал на националния отбор Владо Николов днес става на 30 години!!! Да е жив и здрав и да ни радва на Световна купа и на Олимпиада. Без него да не тръгваш Мартине!!!
harvi
на 03.10.2007 в 07:35:11 #42Ето ви регламента,спрете с глупостите Competition System The competition system of the 2007 World Cups for Men & Women is the single Round-Robin system. Each team plays once against each of the 11 remaining teams. Points are accumulated during the whole tournament, and the final ranking is determined by the total points gained. Rounds 1 + 2 (30 matches, 5 days): 12 participating teams will be divided in 2 groups (Site A & Site B) Rounds 3 + 4 (36 matches, 6 days): teams continue to play against the remaining teams of the other groups. The match schedule will be released by the Organiser after approval of FIVB. на сайта на световната федерация има всичко за турнира. незнам до колко е показателно,но японците играят последните два мача с нас и после бразилия,надяват се явно силните отбори да са се класирали до тогава и някои да им бутне гювеч
Fenixxx
на 03.10.2007 в 05:34:14 #41а бре хора какво сте се затюхкали един от квалификационните турнири е в България до колкото си спомням
PEKO
на 02.10.2007 в 22:54:27 #40Вече НЕ вярвам в този отбор.
hornack
на 02.10.2007 в 20:16:29 #39Първо ще играем с Испания, после с Египет след това с Пуерто Рико, САЩ, Бразилия. След това са мачовете с другите отбори като първо ще играем с Корея, после с Австралия, след това с Тунис, Русия, Япония и накрая с Аржентина.