В наводнена зала с локви по терена тренират волейболните национали в Санта Фе. Отборът е на лагер в аржентинския град и се готви за гостуване на Бразилия от Световната лига на 4 и 5 юни.

В първата контрола тимът ни разгроми Чили с 3:0, а в последния гейм буквално унижи съперника, като затвори гейма с 25:14. Снощи нашите играха с домакините от Аржентина и загубиха с драматичното 2:3.

Преди мачовете и тренировките обаче се налага залата да бъде отводнявана, защото покривът тече. В момента в Аржентина е зима и непрекъснато вали дъжд, има и мъгла. А температурите варират между 10 и 15 градуса.

За да свикват играчите с часовата разлика, треньорът Силвано Пранди разпореди ранни тренировки и ставане по тъмно в зори. Рано сутринта ще са и първите ни мачове от Световната лига. И двата двубоя срещу бразилците ще са в доста нестандартен час - 9,30, в град Уберландия.

На 1 юни българите заминават за Буенос Айрес, където ще нощуват, а на следващия ден пътуват за Бразилия.