Мъжкият национален отбор на България по волейбол взе реванш срещу Аржентина и спечели с 3:2 гейма втората контрола, играна в Санта Фе, стигайки до пълен обрат след 0:2 - в отделните части (18:25, 22:25, 25:23, 25:14, 15:13).

В първата контрола в събота тимът на Силвано Пранди загуби тайбрека и падна с 2:3. Блокадата бе основното оръжие на българите във втората среща. Нашите натрупаха цели 24 точки на този елемент срещу само 11 за аржентинците, което наклони везните в полза на лъвовете, след като бяха с пасив от два гейма.

Факт е обаче, че Пранди изигра мача с почти постоянна седморка, докато колегата му Хавиер Вебер след втория гейм смени трима от титулярите си.

Както и в първия мач между двата отбора, най-резултатен за домакините бе Лукас Окампо с 16 точки. Това бе и последната проверка на Владимир Николов и компания преди първите им мачове от Световна лига 2010 срещу тима на Бразилия.

Съставът на България: Андрей Жеков - 7 точки (1 ас, 2 атаки, 4 блокади), Владимир Николов - 14 (1, 10, 3), Матей Казийски - 18 (4, 10, 4), Тодор Алексиев - 10 (0, 9, 1), Виктор Йосифов, Николай Николов - 14 (0, 8, 6), либеро Теодор Салпаров, Теодор Тодоров - 17 (2, 9, 6), либеро Владислав Иванов, Валентин Братоев.