Монтана победиха румънския шампион Аркада (Галац) с 3-2 (25-18, 16-25, 25-20, 21-25, 15-9) в мача-реванш от 1/16-финалите на Купата на ЦЕВ. Маът беше игран в зала "Младост" без публика. Въпреки това момчетата на Даниел Пеев отпаднаха от надпреварата.

В първия двубой българите загубиха с 0-3 гейма. Така на Аркада имаше нужда от спечелването на два гейма, което се случи след мног борба.

В първия Монтана доминараше домакините през по-голямата част от времето и спечели с 25-20. Втората част беше за Аркада, Румънците изравниха геймовете след убедителното 25-16.

Волейболистите от Северозапада бяха по-добрият отбор и в третия гейм и отново излязоха напред след 25-20.

Снимка 506746

В оказалия се решителен четвърти гейм Аркада пое инициативата. Монтанчани изравниха и застанаха близо до съперника, като дори поведоха за кратко. Момчетата на Серджу Станчу обаче устояха на натиска и спечелиха с 25-21.

Петият сет се игра за протокола. В него играта бе равностойна до седмата точка. Монтана набра инерция и отвоти разлика запазена до края за 15-9.

Аркада ще играе с нидерландския Амисофт Ликъргъс (Грьонинген) в 1/8-финалите, като първият мач е на 16 декември в руската столица Москва.

Най-резултатен бе Максим Сапожков с 25 точки. 15 точки записа Радослав Попов. Топреализатор стана нидерландецът Нийлс Клапвийк с 28 точки.