Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби с 1:3 (14:25, 25:20, 23:25, 15:25) от турския Фенербахче в първото си домакинство в Шампионската лига този сезон.

С поражението в зала "Колодрума", пловдивчанки допуснаха второ поражение в група "D" на престижния европейски клубен турнир.

В първия си мач в групите "жълто-сините" загубиха като гост на френския Безие Волей с 0:3, а Фенербахче вече има две победи на сметката си.

За Играч на мача беше избрана рускинята Арина Федоровцева от Фенербахче, която реализира 26 точки. Силвана Чаушева беше най-резулатна за Марица Пловдив с 15 точки, а Александра Миланова добави 13.

Марица загуби първи гейм за сезона, но това беше единствената изненада в дербито с Казанлък Волей

Селекцията на Борислав Крачанов спечели с 3:1