Марица (Пловдив) постигна петата си поредна победа, но загуби първия си гейм от началото на сезона в Национална волейболна лига Демакс.

В петъчната вечер в пловдивската зала "Сила" шампионките постигнаха успех с 3:1 (25:18, 25:16, 17:25, 25:18) над един от основните претенденти за медали - вицешампионките от Казанлък Волей (Казанлък), след 90 минути игра.

Обявиха конкурс за нов национален селекционер на женския отбор

След напускането на Иван Петков

Момичетата на Борислав Крачанов запазиха първото място в класирането, вече с актив от 15 точки и 15:1 гейма. С пет победи и същия точков актив, но с един изигран мач повече и по-слабо геймово съотношение, е преследвачът ЦСКА (София).

В сряда, 8 декември, от 19:00 б.в. в пловдивската зала Колодрума Марица посреща турския гранд Фенербахче Опет (Истанбул) в първия си домакински мач за сезона в Шампионската лига, а три дни по-късно, на 11 декември от 18:00 б.в. Жълто-сините гостуват на третия в класирането ДКС Варна (Варна) за следващата си среща от НВЛ.

Любо Ганев: Женският национален отбор трябва да бъде в Топ 10 на света

"Вече има запитвания от поне 6-7 души. Очаквам броят им да се увеличи"