Марица (Пловдив) започна защитата си на Купата на България с категоричен успех в четвътфиналния мач срещу Перун (Варна). Водени от треньора Владимир Орлов петкратните носителки на трофея се класираха за полуфиналите след победа с 3:0 (25:8, 25:6, 25:7) след едва 51 минути игра в зала "Колодрума".

Огромната разлика в класите на двата отбора беше очевидна от началото до края на срещата и в нито един момент не се получи каквато и да било интрига относно изхода на отделните геймове. В първата част Силвия Андреева и Александра Миланова бяха стопроцентови в нападение, като последната с мощна атака отбеляза за крайното 25:8. Във втория гейм гостенките записаха едва шест точки, като пет от тях дойдоха от непредизвикани грешки на Жълто-сините. След 7:5 в третата част, Марица направи серия от 14 поредни точки, включваща и два аса на Андреева. Със седмата си точка в този гейм, Миланова донесе мачбол, а секунди по-късно бе оформено и победното 25:7 след грешка в нападение от страна на Перун.

Любо Ганев: ЦСКА е дал най-много национални състезатели, клубът може да остане без залата си

"Въпреки това, ще направим всичко възможно да има къде да играят", каза вицепрезидентът на БФВ

Топреализатор на мача стана Александра Миланова с 15 точки за победителките, следвана от съотборничката си Добрина Христоскова с 14, от които три аса и две блокади.

За полуфиналите вече се класираха още отборите на Славия (София) и Левски (София), които победиха съответно ЦСКА (София) с 3:2 гейма и Раковски (Димитровград) с 3:0 в своите четвъртфинални срещи.

В последния четвъртфинал Берое победи Казанлък Волей с 3:1. За победителките с 22 точки завърши Радостина Маринова, а 20 добави Ваня Върбанова.

Пълният жребий за двубоите по пътя към големия финал ще се тегли на 16 март.