Марица (Пловдив) ще гостува за две срещи във Варна. Мачовете са и последни за първия полусезон в НВЛ за шампионките на България.

Днес маричанки са домакини на ДКС Варна (Варна), от 18:00ч. в мач от седмия кръг в НВЛ, а в неделя, от 16:00 б.в. шампионките ще играят и срещу варнески отбор Перун (Варна) в отложена среща от третия кръг.

Последният мач за годината за Жълто-сините ще е на 21 декември - гостуване на руския Динамо - Ак Барс (Казан) в груповата фаза на Шампионската лига.

В сряда Марица изигра много силен мач срещу турския гранд Фенербахче Опет (Истанбул) във втория си мач от груповата фаза на Шампионска лига. Маричанки загубиха с 1:3 и бяха много близо от това да спечелят и поне още един гейм срещу турския гранд.

През миналия сезон Марица не срещна проблеми с варненските отбори и записа общо шест победи с по 3:0. Две с ДКС Варна в първенството и две срещу Перун в първенството и една в турнира за Купата на България.

В миналия кръг в НВЛ Марица победи с 3:1 гейма Казанлък Волей у дома, а ДКС Варна успя да победи като гост Славия с 3:2 гейма. Перун игра последно на 27 ноември, когато загуби у дома от Славия с 0:3.

Във временното класиране пловдивчанки са лидери с пълен актив от 15 точки и пет победи от пет мача. ДКС Варна е на трета позиция с 11 точки, а Перун е седми без спечелена точка.

Съдии на първия мач с ДКС Варна ще бъдат Ангел Ангелов и Валентин Попов, а на втория мач с Перун арбитъри ще са Христо Георгиев и Веселин Аргиров.