За час и половина игра пред 600 зрители в зала "Младост" Лукойл Нефтохимик записа пета поредна победа от началото на сезона в суперлигата след домакински успех над Пирин Балканстрой (Разлог) с 3:1 гейма.

Подценяването на съперника доведе до загуба на бургазлии в първата част с 26:28. Последваха два убедителни гейма за шестицата на Северин Димитров - на 17 и 18, а в тях се отличиха на мрежата Младен Младенов с атаки от зона "две" и Андрей Николов, както и центърът Петър Кирчев.

В четвъртия гейм, оказал се и последен, силно за домакините играха Васил Стоянов и Венелин Кадънков, заместил контузения национал Николай Николов. Така се стигна до победа в частта - 25:21, и краен успех с 3:1 гейма.

За Лукойл Нефтохимик най-резултатен с 21 точки бе Младен Младенов, а за гостите от Пирин капитанът Благовест Катранджиев и Станислав Петков - по 14 точки.

Лукойл Нефтохимик - Пирин Балканстрой - 3:1 (26:28, 25:17, 25:18, 25:21)