Волейболният Левски победи тима на Нефтохимик с драматичното 3:2, в мач от 21-ия кръг на Суперлигата при мъжете.

Двубоят бе решен след оспорван тайбрек, в който "сините" изоставаха, но осъществиха впечатляващ обрат. Победата бе 14-а за Левски в шампионата и е важна за класирането на отбора преди плейофите в шампионата.

Нефтохимик пък допусна шесто поражение. Лидер в Суперлигата по волейбол е Хебър, следван от ЦСКА.

Георги Братоев: Левски винаги ще ми е на сърцето

Братоев: Левски винаги ще ми е на сърцето

"Разполагаме с един добре окомплектован отбор от млади и опитни състезатели"

Домакините в зала "Христо Ботев" стартиха по-добре и имаха инициативата в първия гейм. Левски поведе със 17:14 и 19:17. Последва изравняване при 21:21, но в заключителните моменти "сините" надделяха с 25:22. Нефтохимик дръпна рано във втория гейм и поведе с 9:2 и 11:3. Левски намали до 13:17, но в крайна сметка гостите изравниха за 1:1 гейма след 25:21 точки в своя полза.

Андрей Жеков: В който и отбор да отидеш, трябва да се бориш да победиш

"В България съм играл основно в Левски"

Третата част също предложи значителна интрига, но "сините" бяха по-стабилни в края и след 27:25 точки пак взеха гейм аванс за 2:1. Бургазлии пък наложиха превес в четвъртия гейм след като поведоха с 19:16 и затвориха частта с 25:20 точки, изравнявайки отново за 2:2.

В тайбрека "сините" изоставаха с 2:7 и 6:8 точки, но изравниха при 12:12 и успяха да обърнат съперника си до 15:13 точки и 3:2 гейма.

Борислав Кьосев: Сменихме половината от осветлението в зала "Христо Ботев"

Кьосев: Сменихме половината от осветлението в зала "Христо Ботев"

"Залата е в много добро състояние в момента за мача"