България записа загуба на старта на Световната лига. В "Арена Ботевград" Лъвовете допуснаха поражение с 3:1 от Канада. С това за съжаление записаха още един антирекорд от седем поражения пред родна публика. Първият гейм канадците категорично надиграха момчетата на Пламен Константинов и затвориха гейма с 25:20.

Втората част също започна с видим превес на северноамериканците, но въпреки че загубиха и нея, българите показаха характер към края на гейма, който завърши 25:19. Третият гейм вървеше доста равностойно, а Лъвовете играха доста по-освободено, това донесе и успех на момчетата ни, които затвориха гейма с 25:22.

Четвъртата част също започна равностойно, но в крайна сметка Канда затвори гейма с 25:21 и спечели мача. Това беше първият двубой между България и Канада в Световната лига и общо четвърти между тимовете. Този сезон Канда има две победи в Световната лига, като и двете са над Куба.