Италия ще бъде съперник на България в полуфинала на Световното първенство по волейбол за мъже под 21 години. Шампионатът се провежда в Манама, Бахрейн.

Днес българският тим отстъпи пред Иран с 1:3 (17:25, 25:23, 22:25, 23:25) и завърши на второ място в Група Е, докато иранците я оглавиха.

В другия поток - F, Италия победи Белгия с 3:2 (23:25, 25:18, 25:19, 16:25, 15:9) гейма и изпревари Бразилия за първата позиция.

Това е първо поражение за българския състав в Бахрейн.

Селекционерът Андреа Буратини даде почивка на Георги Татаров, а в стартовия състав започнаха Лазар Бучков, Венислав Антон, Владимир Гърков, Стоил Палев, Александър Николов, Виктор Бодуров и либеро Георги Митов.

Младите "лъвове" сразиха отново Полша, докосват медал от световното

Нашите загряват за решителната фаза срещу Иран

От трибуните отново имаше сериозна българска подкрепа, а двубоят от ложите изгледа и президентът на Българска федерация волейбол (БФВ) Любомир Ганев.

Първата част продължи едва 19 минути, като в нея българите допуснаха 8 грешки, взеха само 1 точка на блокада и отбелязаха общо 17 точки. Вторият бе далеч по-оспорван, като на българите им вървеше началния удар, докато съперникът показа мускули на блокада. Въпреки грешките, които продължиха да допускат, българите успяха да изравнят.

Вдъхновени от взетия гейм, българите поведоха с 6:2 в третата част, но силите бързо се изравниха и така остана до средата (14:14). Постепенно иранците трупаха точки и успяха да затворят частта с 2 преднина. Следващият гейм имаше индикации, че България може да изравни отново, като макар и с крехка разлика, отборът водеше в резултата. Тя се запази до 21:20, но Иран постигна обрат и след тройна блокада при българска атака реализираха последната и победна точка в срещата.

Иран завърши с 14 точки на блок, докато България ги изпревари при показателите само на сервис (11 срещу 10).

Капитанът Александър Николов реализира 23 точки (най-много от всички състезатели в срещата), от които 6 аса. Владимир Гърков добави 13, 11 записа Антов и 9 за Бодуров.

България приключва групата с 6 точки след 2 победи и 1 загуба.

Полуфиналът срещу Италия е в събота, 15 юли.