Носителят на Купата на България по волейбол Хебър (Пазарджик) се класира за полуфинал в настоящото издание на надпреварата. Момчетата на Атанас Петров се справиха със столичния гранд Левски с 3-0 (25-22, 25-19, 25-18) за около 80 минути игра.

Монтана стигна лесно до полуфиналите за Купата на България

Тимът на Дани Пеев се справи лесно с Ботев (Луковит)

Във тория мач, игран в бургаската зала "Младост" пазарджиклии доминираха почти през цялото време на срещата. Възпитаниците на Андрей Жеков имаха епизодични прояви. Въ втория и третия геймове те успяваха да наваксат изоставането си, но в края се пропукваха на посрещане.

Разликата в класите на волейболистите на двата отбора не можеше да доведе до друг резултат. Утре Хебър ще срещне на полуфинал силния състав на Монтана. Очакванията са за неделен финал между шампиона Нефтохимик и защитаващия Купата Хебър.

Другите два четвъртфинала ден са: Нефтойхимик - Марек и Добруджа - Дунав.