Дебютното участие на националния отбор по волейбол за жени в турнира Лига на нациите продължава да бъде все така разочароващо.

Съставът ни записа 10-ата си поредна загуба в надпреварата.

Поражението този път дойде срещу планетарните номер 2 Италия, като селекцията на Иван Петков отстъпи с 0:3 гейма (19:25, 23:25, 20:25).

България загуби с 1-3 гейма от Доминикана зрелищен мач в Банкок
Обновена

Поражението е девето за "лъвиците" в Лигата на нациите"

Момичетата ни нямаха подходящи аргументи срещу своите съпернички, като отстъпваха по очевиден начин в почти всеки игрови параметър.

Мачът, игран тази вечер пред близо 4000 зрители в зала "Пала Бартон" в Перуджа, едва ли ще бъде запомнен с нещо положително от националките ни.

Най-резултатна за българския тим беше Гергана Димитрова с 15 точки, а Силвана Чаушева завърши с 13.

За "Скуадра адзура" над всички бе Индре Сорокайте с 19 точки, а Елена Пиетрини добави още 13 пункта.

Българските волейболистки започват битките в Перуджа в "Лигата на нациите"

Момичетата на Иван Петков преследват първа победа в световния турнир

България остава на последното 16-о място във временното общо класиране без победа до момента, 10 загуби и една единствена спечелена точка.

"Скуадра адзура" пък е втора с 8 победи, 2 загуби и 25 точки.

"Лъвиците" ще играят утре с младия състав на Русия, който днес надигра Република Корея с 3:1 гейма, докато Италия ще излезе срещу корейките.

Срещите са съответно от 18:00 и 21:00 часа.

Жана Тодорова: Да носиш екипа на националния отбор е най-голямата гордост за един спортист