Световна лига втори полуфинал: Бразилия 3-1 Франция (25-16 23-25 28-26 33-31)

Още от самото начало бразилците наложиха пълно надмощие и се откъснаха в резултата. Французите изглеждаха като ученици, които не знаят какво се случва. Топката практически не падаше в полето на южноамериканците. Освен всичко друго сервисите на Бразилия бяха много силни и точни. В края на гейма Лоран Тили смени и двамата си посрещачи - Нгапет и Марешал, както и разпределителя Тонюти. Първата част завърши „само" с девет точки разлика 25-16.

Сърбия е първият финалист в Светoвната волейболна лига

Западните ни съседи надделяха над Италия в пет гейма

Французите влязоха преобразени във втората част. Със силен сервис и атака те поведоха с 13-7. Бразилците възстановиха своята игра от първия гейм и обърнаха резултата за 16-14 при втората техническа почивка. В края на гейма отлична игра на Нгапет и разпределителя Тонюти направиха нов обрат и Франция изравни геймовете след 25-23.

Третият гейм приличаше на втория. Французите поведоха с 3-0 след асове на Льо Ру. Бразилците изравниха за първи път при 15-15. След това Нгапет отново изведе „петлите" до 20-17. Двата отбора се захапаха, но в края французите пропиляха няколко сервиса и загубиха с 26-28.

Снимка 244809

Последната четвърта част надмина по драмитизъм и третата. Французите имаха пълно превъзходство до втората техническа почивка. Те водеха с 16-10 и виждаха тай-брейка. Тогава бразилците направиха 10 поредни точки и поведоха с 20-16. Последва ново равенство за 20-20. Бразилия получи две точки разлика, но не можа да спечели до 25-ата точка. И двата отбора можеха да спечелят частта, но на края Льо Ру направи грешка за 33-31 за Бразилия.

Така на финала в тазгодишното издание на Световната волейболна лига ще играят Бразилия и Сърбия. Сърбите са единствения отбор от финалната фаза, който няма да играе на олимпийските игри в Рио де Жанейро.