Тренто загуби втория мач от финлната серия н италианското първенство при гостуването си на Модена с 1:3 (25:19, 23:25, 21:25, 24:26). Треньорът на гостите Радостин Стойчев изгледа срещата от трибуните заради наказанието си след първата среща.

Преди три дни Матей Казийски и съотборниците му направиха зрелищен обрат за 3:2 в своята зала и поведоха в серията. Тази вечер също се получи обрат, но с противоположен знак.

"Тренто" изигра силно първия гейм, като най-вече в края му имаше превъзходство и заслужено поведе. След това мачът беше много оспорван.

Във втория гейм "Модена" натрупа преднина, която беше намалена. Домакините все пак успяха да вземат решителните разигравания и изравниха. В третата част резултатът беше 20;20, след което на начален удар застана Лука Ветори. Той направи силна серия и донесе гейма в полза на отбора си.

"Модена" водеше минимално в течение на четвъртия гейм. Домакините стигнаха до два мачбола при 24:22, но "Тренто" изравни. След това обаче Анджело Лоренцети състав постигна целта си и спечели срещата.

Много силен мач изигра Ървин Н'Гапет, станал най-резултатен с 24 точки за победителите. Диагоналът на "Тренто" Митар Джурич отбеляза 20, а Казийски - 14.

Третият мач от серията е в неделя в залата на "Тренто". Играе се до три победи.

Любопитното е, че воденият от Стойчев отбор за седми път играе финал в Серия А1 и досега никога не е печелил втория мач от серията. Отборът има три титли и три втори места.