Националният тим на България по волейбол стартира с победа участието си на Евроволей 2019. Момчетата на Силвано Пранди надвиха с лекота Гърция с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20).

В началото на първата част гърците поведоха с 5:2, задържайки преднината си до 10:7. Българите успяха да изравнят за 11:11, а след това гръцките волейболисти допуснаха грешки, които позволиха на "лъвовете" да поведат с 15:13. Страхотна атака на Цветан Соколов и блок на Светослав Гоцев направиха резултата 18:14. България запази предимството си до 22:19 след атака на Тодор Скримов, който обаче след това сбърка. Гърците взеха успяха да вземат следващите две точки, но момчетата на Силвано Пранди останаха концентрирани и затвориха гейма при резултат 25:22.

Снимка 442515

Източник: cev.eu

Вторият гейм започна равностойно до 5:5, след което България дръпна с 9:5 след две атаки на Мартин Атанасов и два страхотни блока на Светослав Гоцев. Селекционерът на Гърция поиска тайм-аут, но усилията му бяха напразни, тъй като българският тим увеличи преднината си до 12:6. Преднината на България набъбна до 17:9 след нова мощна атака и силен ас на Цецо Соколов. Резултатът стана 21:12, след което "трикольорите" спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:16 след ас на Гоцев и блокада на Виктор Йосифов.

Снимка 442514

Третата част започна с бързи две точки за гърците, след което България излезе напред в резултата с 5:3 след атака в аут на Панайотис Пелекудас и блокада на Цецо Соколов. Момчетата на Силвано Пранди продължиха да водят в резултата запазиха преднината от две точки до 11:9. Блокада на Виктор Йосифов доведе до 13:10, а след това Тодор Скримов помогна много в атака, за да може българският тим да дръпне със 17:11. България запази преднината си до 22:16 след нова силна атака на Мартин Атанасов, след което спечели гейма с 25:20. Последната точка в мача бе дело на Светослав Гоцев, който атакува в центъра.

Най-резултатен от българския отбор беше Цветан Соколов със 17 точки. По 10 точки записаха Светослав Гоцев и Тодор Скримов. За Гърция Никос Зупанис и Йоргос Петреас отбелязаха по 8 точки.

Утре българският тим продължава участието си на Европейското първенство с мач срещу Румъния, който е с начален час 18:15 и отново ще бъде излъчван по БНТ.