Българският национален отбор по волейбол за мъже записа малко очаквана загуба в третия кръг на световната "Лига на нациите". В аржентинския град Мендоса "лъвовете" отстъпиха на новака Португалия с 1-3 (21-25, 25-19, 26-28, 23-25). Така те записаха една победа срещу Канада и две загуби от Аржентина и Португалия през уикенда.

В първия гейм момчетата на Силвано Пранди допуснаха огромно изоставане, но в края му почти настигнаха португалците за 21-22. Неконцентрирана игра в последните разигравания даде предимство на съперниците ни.

Във втората част българите обърнаха развоя на нещата още в началото и взеха убедително гейма. Те водеха играта и в третия гейм и се виждаха победители при 21-18. Тогава португалците успяха да се закачат и след оспорвана гонитба поведоха с 2-1 гейма след 28-26.

Снимка 426709

Източник: fivb.org

Последната част приличаше на предишната. "Лъвовете" водеха с 20-16, но нов слаб завършек подари победата на дебютантите в "Лигата на нациите

България: Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов, Петър Каракашев-либеро. Селекционер: Силвано Пранди.

Португалия: Мигел Тавареш, Кайке Ферейра да Силва, Филип Цветичанин, Алешандре Ферейра, Марко Ферейра, Фелипе Мартинс, Жоао Фидалго-либеро. Селекционер: Уго Силва.

Снимка 426711

Розалин Пенчев, който влезе като резерва през първия гейм беше най-резултатен с 15 точки. Той влезе на мястото на неубедителния Валентин Братоев. Николай Учиков не можа да повтори играта си срещу Канада и завърши с 14 точки. Толкова заби и центърът Светослава Гоцев, което е забележително постижение за неговия пост. Тодор Скримов остана с 13 точки, като постигна и 2 аса.

Статистическите показатели са изравнение с изключение на един - точковите блокади. Португалците направиха осем, докато българите се ограничиха само на тре. Оттам дойде и разликата в резултата.

Тази седмица българският тим играе в Китай срещу домакините и много силните тимове на Франция и Полша в група 5. Португалия ще гостува в Уфа (Русия) ще срещне Сборная, Италия и САЩ.

Начело след първата седмица с по три победи са Иран, Франция и Бразлия. Българите са на 11-то място с 1 победа, 2 загуби и 3 точки.