България разгроми Финландия в първия си мач на волейболния Мондиал 2018. Резултатът 3-0 (25-21, 25-19, 25-22) не показва смазващото превъзходство на момчетата на Пламен Константинов. "Лъвовете" бяха много мощни в атака и не даваха възможност на по-ниските си съперници си да се опомнят.

България - Финландия: 25-21, 25-19,  25-22, прекрасно начало на Световното

България - Финландия: 25-21, 25-19, 25-22, прекрасно начало на Световното

Време е за реванш за загубата от преди 4 години в Полша

Пламен Константинов стартира с Николай Учиков, Николай Николов, Виктор Йосифов, Валентин Братоев, Тодор Скримов, Георги Сеганов, либеро: Теодор Салпаров.

Българите започнаха мощно от началото. Някои грешки държаха финландците на малка разлика и първото техническо прекъсване дойде при 8-7. В този момент съдията се обърка, обърна една точка, като я присъди за Финландия. Объркването стана пълно и прекъсването беше дадено при равенство 9-9.

Това леко смути българите и те допуснаха изоставане от 10-12. Последва пределна мотивация и с мощни атаки второто прекъсване дойде при 16-15. В последната част на гейма превъзходството беше пълно и той беше спечелен с 25-21 за 28 минути.

Във втората част разликата в класите беше най-голяма. Финландците започнаха много да рискуват и да грешат. Така не беше необходимо много от точките да бъдат изработвани. Гостите се бореха самоотвержено в защита, но нашите им отговаряха със същото. Геймът приключи за 27 минути при резултат 25-19.

Последва леко отпускане в третата част. Суоми поведе при първата почивка за 8-7. Нашите започнаха да играят леко небрежно и изпуснаха на два пъти добра преднина. В края Скримов и Николов биха страхотни сервиси и с мощни атаки, подпомогнати от Учиков и Братоев приключиха срещата с 25-22.

Българите показаха, че интригите около отбора не им влияят. Следващият мач е чак в четвъртък с шампиона на Азиатските игри Иран. Срещу другия много силен отбор в група "D" Полша ще играе чак на 18 септември.