Националният отбор по волейбол се наложи над Канада с 3:1 (25:20, 26:24, 19:25, 25:17) в първия си мач от турнира в Група 2 в Лигата на нациите.

Двубоят се игра тази нощ, пред около 1600 зрители в зала "Аконкагуа Арена" в Мендоса.

Снимка 377262

Утре "лъвовете" ще изиграят втората си среща на турнира. Тя стартира в 03:10 часа и ще бъде срещу домакините на първите срещи Аржентина.

На същия ден, от 00:10 часа, Канада ще излезе срещу Португалия.

България поведе с 10:8, а след това и с 15:11 в първия гейм, но Канада намали до 18:17. В крайна сметка отборът ни взе спокойно гейма с 25:20 след отличен блок на Гоцев и силна контра на Учиков.

Силвано Пранди: Моите очаквания винаги са били да побеждавам

Италианският специалист сподели, че няма "пътници" в отбора

България измъкна втория гейм след 26:24, след две поредни грешки на Стивън Маар, въпреки че "лъвовете" изоставаха в резултата почти през цялото време.

Канада без проблеми спечели третуя гейм с 25:19, след контра на Ерик Льопки и намали изоставането си на 1:2.

Резултати от кръг №6 на дамската "Лига на нациите" и класиране

Шансовете на българките за оставане в елита се изпаряват

В четвъртата част обаче българските волейболисти натрупаха добра разлика в своя полза, стигайки до 19:12 след нови силни изяви на Учиков. В крайна сметка България спечели гейма с убедителното 25:17 след грешка от сервис на Виграс, а с това и мача с 3:0 и първата си победа в Лигата на нациите.

Страхотен мач за българския тим изигра Николай Учиков, който бе над всички и заби 27 точки за победата. За "кленовите листа" Шарън Върнън-Евънс реализира 22 точки, но и това не помогна за успеха на отбора.