Най-слабият отбор в Първа лига, с най-слаба защита, най-слабо нападение и най-нисък бюджет взе точка на скъпия Левски, начело със звездите Габриел Обертан, Жорди Гомес и останалата част от международната селекция на Делио Роси.

Левски запази мрежата си суха, което със сигурност ще се хареса на италианския треньор на отбора, както и на тези, които следват мантрата за защитата, титлите и т.н.

Уви, обаче Левски не вкара на бистришките "тигри", макар че получи сериозен реверанс от съдията Георги Давидов, който не се посвени да измисли дузпа, но и това не помогна, защото тя бе пропусната от Жорди Гомес.

Витоша - Левски 0:0, скандална дузпа за "сините", Гомес я пропусна!

Срещата започва в 17,30 часа

Левски показа очакваното лице. Лице, което гледаме от известно време насам - с много пасове настрани, липса на идея как да бъде превзета противниковата врата, гарнирани с бавна игра, която логично не донесе позитиви на отбора на Делио Роси.

Мачът бе под индиго като онзи с Ботев (Гълъбово) за Купата на България.

Първото по-опасно положение дойде в средата на полувремето. Получи се след удар на Мики Орачев извън наказателното поле, спасен умело от Мишо Иванов, направил най-силния си мач от началото на сезона, а може би и не само.

В края на полувремето дойде най-комичната ситуация в наказателното поле на символичните домакини.

Антонио Вутов падна след единоборство с Цанков, а съдията Давидов отсъди дузпа. Повторенията обаче показаха, че такава категорично няма, тъй като защитникът на "тигрите" играе само с топката, избивайки кълбото с абсолютно редовен шпагат.

Е, справедливостта възтържествува, а Жорди Гомес не успя да реализира от бялата точка!

Снимка 324472

Така при нулевото равенство дойде и първото полувреме.

В първите 15 минути на втората част Левски сякаш не искаше да атакува. Отборът играеше по начин все едно води в резултата и чака търпеливо остатъка до края на мача. Това не доведе до никакви опасности пред Мишо Иванов, който спаси всичко, което имаше да отрази.

В игра се появиха Йерсон Кабрал, Жуниор Мапуку и Антони Белмонт, но дори тяхното влизане на помогна на отбора да стигне до 3 точки. Преобладаваше хаосът, изсипаните топки и удари от дистанция, които по никакъв начин не затрудниха символичните домакини.

И така, Витоша - Левски 0:0 и трета точка за "тигрите" от началото на сезона. Изводите оставяме на вас, а този път Костадин Ангелов се оказа прав. Витоша наистина спечели точки, когато футболната общественост у нас ни най-малко е очаквала...