Най-добрият български скиор в момента - Алберт Попов изрази подкрепа към инициативата на Съюза на архитектите в България, Българския туристически съюз и сдружение "Витошките ски и сноуборд училища", която цели да се подобрят условията в Природен парс "Витоша".
Ето какво каза той във видеообръщение към присъстващите на пресконференцията на тема "Витоша - време за решения" в националния пресклуб на БТА в София:
"Трябва да има лифтове. Обиколил съм света и никъде не съм виждал такъв погром. За мен в момента Витоша е един паметник, който само гледаме и му се радваме отдалеч. За мен това трябва да бъде достъпна планина за всички софиянци и деца, възрастни и всякакъв вид хора. Трябва да се възползваме от богатството, което ни е дала природата".
"Затова искам да кажа на всички - каквото трябва да се случи, да се случва, защото на нас вече ни омръзна да чакаме и това трябва да стане все по-скоро. Искаме да знаем кога ще можем да ползваме Витоша отново. Докога ще продължаваме да лишаваме софиянци от спорт на Витоша. Благодаря ви и се надявам на промяна".