Квалификантът от Колумбия Даниел Галан сътвори сензацията в първия кръг при мъжете на Откритото първенство на Австралия, побеждавайки четвъртия поставен Стефанос Циципас от Гърция с 6:0, 6:1, 3:6, 7:5 в епичен сблъсък в Ню Йорк.

Колумбиецът, който за първи път игра в основната схема на турнир от Големия шлем, стигна до успеха при деветия си мачбол. Той започна двубоя с 11 поредни гейма, а Циципас въобще не показа познатото си ниво и взе само пет точки при собствен сервис в първия сет. Гъркът бе прегледан от физиотерапевт заради проблем с дясната ръка преди шестия гейм във втория сет.

В последния двубой от програмата за първия ден 23-ият поставен Ник Кирьос победи сънародника си от Австралия и добър приятел Танаси Кокинакис с 6:3, 6:4, 7:6(4) за два часа и три минути игра.