ФК ЦСКА 1948 победи украинския Ингулец с 2:1 в контролна среща, която се игра на турска земя. Големият герой за селекцията на Николай Киров се казваше новият нападател Александър Колев, блеснал с две попадения.

Наградиха Даниел Наумов за Играч на полусезона на ФК ЦСКА 1948

Получи приз

В 10-ата минута българският тим пак успя да поведе. Васил Шопов отне топката от защитник в жълто и напредна в наказателното поле. Вратарят Клишук излезе, но в последния момент Шопов успя да чукне топката към Алекс Колев, който от чиста позиция вкара в опразнената врата.

В 30-ата минута много хубава атака на "червените" опъна мрежата на Ингулец за втори път. Взаимодействие между Галин Иванов, Алекс Колев и Лазар Марин позволи на последния да напредне добре по крилото и да пусне остър пас по земя към наказателното поле. Там кълбото стигна до Георги Русев, който от близка дистанция порази вратата на Клишук - 2:0.

Въпреки по-добрата си игра, "червените" допуснаха гол преди края на първата част, след като центриране към наказателното поле свари защитата на българите неподготвена. Топката бе подадена към Клименко, той успя да поеме и да намери Головкин, който прониза Дани Наумов за 2:1 с хубав удар от границата на вратарското поле.