Тотнъм спечели тазгодишното издание на "Audi Cup". "Шпорите" победиха домакините от Байерн (Мюнхен) след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 2:2, а при наказателните удари възпитаниците на Маурисио Почетино триумфираха с 6:5.

Треньорът на Байерн Нико Ковач бе заложил само на Мануел Нойер, Никлас Зюле, Корентен Толисо и Бенжамен Павар от по-опитните си играчи. Атаката се водеше от Ян-Фийте Арп, а в предни позиции му помагаха Александър Ноленберг и Сарпеет Синг.

Тотнъм излезе напред в резултата в първата си по-сериозна атака едва в 19-ата минута. Нкуду напредна отляво и пусна отличен успореден пас за Ерик Ламела, който засече на далечната греда за 0:1.

Снимка 436640

В 35-ата минута опасен удар на Синг мина над напречната греда. Новозеладецът имаше още една добра възможност за гол в 42-ата минута, но тогава шутира покрай гредата.

Минута след това Ноленбергер опита диагонален изстрел, но и той не намери целта.

В началото на втората част Свен Улрайх спаси два удара на Сон. В 59-ата минута Тотнъм удвои преднината си. Кейн се освободи от персоналния си пазач в пеналта и намери Ериксен, който с диагонален удар вкара за 0:2.

От Байерн се извиниха за гафовете с Лирой Сане

"Баварците" се опитват да се подсилят с крилото на Ман Сити

Байерн реагира мигновено. В 62-ата минута Арп получи отличен извеждащ пас и преодоля Газанига за 1:2.

В 70-ата минута за "баварците" в игра се появиха Коман, Левандовски и Мюлер. За съжаление френското крило получи контузия четири минути след това и бе заменен принидутелно.

Снимка 436642

В 82-ата минута Байерн стигна до изравняване на резултата. Алфонсо Дейвис получи пред наказателното поле, освободи си пространство и със страхотен бомбен удар вкара за 2:2.

Така победителят трябваше да се реши след изпълнение на дузпи, при които лондончани бяха по-точни. За "баварците" пропуснаха Дейвид Алаба и Жером Боатенг, докато за Тотнъм Кристиян Ериксен не успя да се разпише.