Кристъл Палас успя да вземе точка от лидера Тотнъм  в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига. Дуото Сон - Кейн вкара гола за "шпорите", но тяхната крепост рухна в края на мача. Късният натиск на лидера не доведе до ново попадение и срещата завърши при резултат 1:1

Двубоят се игра пред 2 хиляди зрители, което възвръща футболната атмосфера по стадионите.

В 23-ата минута фамозният дует Хьон-мин Сон - Хари Кейн изработи поредното попадение за "шпорите". Кореецът направи асистенция на английския национал, който се възползва от грешно движение на вратаря Висенте Гуаита и вкара поредното си попадение с глава.

Традиционно за Моуриньо, португалският специалист се върна да пази крехкта си преднина. Това доведе до сериозен натиск за "орлите", които изпуснаха да изравнят още преди почивката.

Снимка 509567

През второто полувреме атаките на Палас продължиха да са много настървените. И крепостта рухна в 81-ата минута.

Джефри Шлуп довкара топката отблизо във вратата на Льорис след центриране от фаул - 1:1. Внимателният преглед от ВАР не можа да намери линии, които да отменят попадението.

Гостите от Тотнъм се сетиха, че трябва да атакуват. Те направиха няколко добри атаки. В добавеното време Гуаита направиха страхотно спасяване след удар от фаул на Ерик Дайер.

Тотнъм вече има 25 точки и е на първо място. Но Ливърпул започва след малко мача си с Фулъм и при победа ще събере 27 точки.

Кристал Палас е на 11-а позиция със 17 точки, с колкото са още Нюкясъл и Уулвърхямптън.