Саутхямптън срази Шефилд Юнайтед с 3:0 в първия мач за днес от 12-ия кръг на английската Висша лига. "Светците" имаха пълно предимство и не оставиха шансове на последния в класирането.

Саутхямптън отново излезе на трето място в класирането. Мачът се игра пред 4 хиляди зрители, което връща футболната атмосфера по стадионите.

Съпротивата на "остриетата" беше преодоляна в 34-ата минута. Че Адамс се добра до топката през защитни и отблизо прокара топката между Рамсдейл и вратата за 1:0.

Гостите все пак опитаха да върнат гола и създаваха фалшива илюзич, че могат да вземат нещо от мача.

В 62-ата минута Стюарт Армстронг, който направи страхотен мач, удвои. Неговият удар беше отклонен и заблуди вратаря Рамсдейл.

Резервата Нейтън Редмънд направи резултата класически. Той направи двойно подаване с Ориол Ромеу и вкара за 3:0 само 3 минути, след като влезе в игра.

Саутхямптън излезе на трето място с 23 точки, което е с точка зад лидерите Тотнъм и Ливърпул, които имат мачове днес, съответно срещу Кристъл Палас и Фулъм.

Шефилд Юнайтед очевидно ще играе в Чемпиъншип през следващия сезон. Сензацията на миналата кампания е само с 1 точка от 12 мача на последно място.