Бразилия спечели олимпийската титла във футболния турнир в Токио. Южноамериканците се наложиха с 2:1 над Испания след продължения във финала.  Така "Селесао" защити титлата си от Рио 2016.

Матеуш Куня откри резултата на стадиона в Йокохама в края на първата част. В 61-ата минута Микел Оярсабал изравни. Победният гол падна в 108-ата минута. Негов автор бе Малком.

В 18-ата минута Испания можеше да излезе напред в резултата. Тогава Диего Карлош прехвърли собствения си вратар при опит да изчисти топката, но след това успя да избие пред голлинията.

Снимка 542273

В 38-ата минута Унай Симон фаулира в наказателното поле Матеуш Куня. ВАР се намеси, след което главният рефер посочи бялата точка. Ричарлисон застана зад топката, но стреля над вратата.

В продължението на първата част Куня се възползва от грешка на Пау Торес и откри резултата.

Втората част започна с пропуск на Ричарлисон. Нападателят отправи удар, който се отби в тялото на Симон и срещна напречната греда.

Снимка 542272

В 63-ата минута "Ла Роха" изравни. Резервата Карлос Солер намери Микел Оярсабал в наказателното поле и нападателят от воле не остави шансове на Сантош. В края на редовното гредата на два пъти спаси "селесао". Първо след центриране на Оскар Хил отдясно топката падна на напречния стълб. Три минути след това гредата удари и Брайън Хил.

Така мачът влезе в продължения. Победният гол падна в 108-ата минута. Тогава резервата Малком лесно надбяха Вайехо и преодоля Симон за 2:1.