Бразилия победи Мексико след изпълнение на дузпи и се класира за финала на Олимпийския турнир по футбол. В редовното време срещата завърши 0:0, а при наказателните удари "селесао" се наложи с 4:1. Главен рефер на срещата беше Георги Кабаков, а негови помощници  Мартин Маргаритов и Диян Вълков.

След половин час игра се получи дискусионна ситуация. Първоначално родният рефер даде дузпа за нарушение срещу Дъглас Луиз. След намесата на ВАР Кабаков коригира решението си.

Снимка 541606

До края на полувремето Мексико създаде три добри възможности пред Сантос, но гол не падна.

В 82-ата минута бразилците бяха много близо до гол, но звездата на Евертън Ричарлисон имаше малшанса да уцели греда с глава. В края на редовното време "селесао" можеше да поведе, но Антони пропусна.